9.7 C
Jindřichův Hradec
2.10. 2023
Archivní

Soukromý: Eurojack dřevorubecká show | Jindřichův Hradec

  • 24. 7. 2022 (neděle) od 14:00,
  • nám. Míru – Jindřichův Hradec,

Městská kultura Jindřichův Hradec Vás zve na dřevorubeckou show Eurojack 24. července od 14:00 na náměstí Míru. Eurojack je evropský seriál dřevorubeckých závodů s dlouholetou tradicí. Vrcholoví sportovci budou na náměstí předvádět velkolepé a napínavé disciplíny jako jsou přesekávání kmenů, řezání velkými ručními pilami, řezání upravenými motorovými pilami, házení sekerou, stromolezení a jiné. Umění sportovců není jen o síle a vytrvalosti, ale zejména o technice, přesnosti a soustředění.

Dřevorubecké závody vznikly začátkem 20. století v Kanadě v dřevorubeckých kempech. V poslední 30 letech se mohutně rozšířily do Evropy a před více jak 10 lety získaly svou dnešní podobu – daly vzniknout evropskému seriálu Eurojack – sportu pro nejtvrdší soutěžní dřevorubce současnosti.

Při závodech Eurojack je k vidění neobyčejné náčiní jako jsou speciální ruční pily z Ameriky a Nového Zélandu, závodní sekery z Nového Zélandu a Austrálie nebo specilně postavené a upravené silné motorové pily Powersaw, které mají až 70 koní. Toto vše zaručuje pro publikum napínavou podívanou.