-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Sportovní zprávy

Favorit z Pardubic nedal Lvům šanci

Domácí hráči začali zápas před zaplněnou sportovní halou s velkou energií. Ve všech směrech se velkému favoritu vyrovnali a obě fáze hry snesly přísné měřítko. Bohužel hned od začátku začali zbytečně ztrácet míče a to možná domácí stálo slušnější náskok. Pardubice se i díky tomu držely na dostřel a po 10 minutách byl rozdíl dvoubodový pro domácí.

BK LIONS J.Hradec – BK JIP Pardubice 79-98 (16-14, 39-43, 61-72)

Favorit z Pardubic nedal Lvům šanciAni druhé hrací dějství nenapovídalo žádnému velkému nástupu Pardubic. Domácí i nadále velice slušně bránili, ztráty je však i nadále srážely. Ještě v 7.minutě však po trestném hodu Noffleta vedli, pak však přidávali koše především hosté a v poločase vedli o 4 body.

LIONS to však nechtěli vzdát ani ve druhém hracím dějství. Do třetí minuty nadšeně s velkým favoritem bojovali. Pak však zkušení hosté zaveleli k obratu, hra LIONS se smrskla na individuální pojetí, a to byla voda na mlýn Pardubic. V 5.minutě byl poprvé stav dvouciferný. Ale ani to LIONS nepoložilo. Chtěli domácím divákům předvést, že umí hrát basketbal a v 7.minutě se dostali opět na rozdíl 7 bodů. Pak však zabral hostující matador Sanders a náskok Pardubic byl po 30 minutách opět dvouciferný.

Poslední čtvrtina již byla ve znamení zoufalé snahy domácích. Systém se rozpadl a Pardubice pomalu navyšovaly skóre a došli si pro další výhru. Výsledek byl možná až moc krutý.

Favorit z Pardubic nedal Lvům šanciDomácí trenér Karel Forejt:“Gratuluji Dušanovi a Pardubicím k zasloužené výhře. Není lehké se s Pardubicemi měřit a není lehké je bránit, když se rozjedou. Souhlasím s Dušanem, že v první čtvrtině se rozjížděli pomalu. Naše obrana ale ze začátku byla důrazná, ten důraz jsme ale postupem času ztráceli a umožnili jsme soupeři spoustu jednoduchých košů – a to oni nám neumožnili, každý průnik trestali tvrdým faulem nebo čistým zastavením – to jsme nedokázali. Když už jsme se v obraně zkoncentrovali, přišly těžké střely. Svou velikost ukázali Pandula a Sanders, který má furt co říct. To nás utápělo, když jsme si mysleli, že se nadechneme, přišly tyto situace. Kluci bojovali, ale i tak je výsledek takový jaký je. Je to pro mě smutný pohled na skóre. Pardubice jsou však jiný level a já jim gratuluji.“

Hostující trenér Dušan Bohunický: „Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, co se týče naší přechodové fáze. To se nám nepovedlo. Často jsme po situacích, kdy jsme dostali koš, zůstali stát a nehráli jsme naší aktivní hru, která nás zdobí. To beru jako minus, jsme schopni hrát mnohem lépe. Ten náš problém je ve výkyvech – dokážeme excelentně vstoupit do zápasu, dnes nám ale dlouho trvá, než se do tempa dostaneme. První poločas nebyl z mého pohledu povedený. Co se týče druhého poločasu, zlepšili jsme obranný výkon. Ale i tak jsme měli problém na našem obraném doskoku a to si myslím, že J.Hradec drželo stále ve hře. Do poslední části jsme vstupovali v pohodě, dokázali jsme jednoduché kombinace a vyrážet do protiútoku, kde se skvěle chytnul Dušan Pandula. Nebyl to na sílu, dostával hodně otevřené pozice. Tam je posun z naší hry. Poslední čtvrtina byla velmi dobrá z pohledu obrany a pohlídání si útočného doskoku. Domácí tým neměl ani jeden míč a my kontrolovali zápas. Je důležité, abychom udrželi konsistentní výkon, právě proti soupeřům, jako je JH, a kteří nás čekají.“

Nejlepší hráč: Dušan Pandula (Pardubice)

Statistiky utkání: 700 diváků

Trojky: 7 – 11

TH: 18/12 – 16/13

Doskoky: 36 – 41

Fauly 18 – 23

Body domácí: Vošlajer a Nofflet 17, Melski 15, Novák 10, Zuzák 8, Šoula 5, Lamar a Šlechta 3

Body hosté: Pandula 31, Sanders 15, Švrdlík 12, Kotas 8, Nečas a Příhonský 7, Škranc a Kohout 5, Potoček a Wall 3


Foto: Lukáš Šamal
www.lukassamal.cz

letacek lukas samal

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L