-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Filmová střelnice (10/14): Zmizelá a sedm trpaslíků

Říjnová nabídka kina Střelnice je barevná jako školákovy tempery. A obzvlášť v první polovině měsíce se to v ní hemží kousky, které prostě nesmíte minout. Pokud si tedy děláte poznámky, vezměte si rovnou červený zvýrazňovač! Desátého října v oba časy totiž běží Zmizelá a na té je v pořádku úplně všechno. Film, na motivy skvostné knížky Gillian Flynnové, natočil šikula David Fincher, a komu v kinech chybí parádní atmosférické kriminálky s překvapením, ten si radostí zavýská. Takže všichni. A povinně. I ti s patologickou alergií na gumový ksicht Bena Afflecka.

Pokud ale máte neodbytnou chuť na dobrý film už tento týden, čeká na vás ve čtvrtek a v pátek (tedy 2. a 3. 10.) na Masarykově náměstí extrémně naštvaný Denzel Washington, který je snad od roku 1995 stále stejně starý. Thriller Equalizer má inteligenci Petry Faltýnové, ale dobře se na něj kouká a slušně odsýpá. To sci-fi Výchozí bod (4. – 5. 10. v osm večer) je o poznání chytřejší. Navozuje myšlenku života po životě, studuje oční duhovku a snad všichni v něm nosí brýle. Ty staromódní a la Johnny Depp, pochopitelně. A aby vesmír zůstal v rovnováze, doprovází o víkendu toto chytré scífko i repríza prosté pohádky Tři bratři. Režisérem Janem Svěrákem jsme dostali stvrzeno, že při jejím natáčení nesnědl Tomáš Klus víc jak tři marihuanové koláčky. Ale za to prý byly pořádné.

Pokud už jste Svěrákovu pohádku viděli a toužíte rozmazlit své řvoucí ratolesti něčím novým, můžete tak v říjnu učinit hned dvakrát. 7 trpaslíků (18. – 19. 10.) je německý pokus o pohádku amerického střihu a rodiče to dle ohlasů může dost bolet. O něco lepší zdá se býti Dům kouzel (25. – 26. 10.). Tahle belgická animovaná sranda působí z ukázek překvapivě vkusně a zábavná je i malá chlupatá kočka v hlavní roli. Obdobnou hrdinku má film Nymfomanka režiséra Larse Von Triera. Díky hodnému vedení zdejšího kina si můžete zaskočit na oba díly téhle erotické ňamky v prodloužené edici (9. a 16. 10. od sedmi). Zjistíte tak kupříkladu, kolik mužů lze obšťastnit na záchodcích ve vlaku, a kdo ví… třeba se v prodloužené edici filmu objeví jak tři bratři, tak sedm trpaslíků.

Tajným tipem naší redakce budiž argentinský povídkový thriller Divoké historky (15. 10. v sedm). Na kondenzovaný cynismus a černý humor jsme totiž psi a tak nám zařazení tohoto indie hitu do programu Střelnice udělalo velkou radost. Ale pokud si radši než krvavé argentinské stejky strkáte do úst popcorn, mohli byste vzít zavděk průměrnou řeží Drákula: Neznámá legenda. Matný blockbuster se k nám dostane třicátého a jednatřicátého října. Zatím se o něm moc neví, ale pokud bude mít na CSFD víc jak 65%, sní autor rubriky dobrovolně kuřecí kůžičky od Ládi Hrušky.

Desátého a jedenáctého se v oba časy přiřítí sám Michal Viewegh. Andělé všedního dne se snaží zachránit Bolka Polívku i vytřepat peníze z vašich peněženek. A pokud máte díla známého pražského autora rádi, už si kroužkujte daná data v kalendáři. Druhým českým říjnovým filmem je Intimity. Snímek, jehož oficiální slogan zní „film, jaký jste dlouho neviděli“. Autoři mají pravdu. Intimity zatím neviděl vůbec nikdo, a pokud se chcete stát jedním ze šťastlivců, zastaví se u nás v pátek čtyřiadvacátého v oba časy. Autor scénáře je každopádně ten samý matlal, co napsal všechny Kameňáky a seriál Helena. Takže minimálně ochranný krunýř s sebou!

Soudce (25. – 26. 10.) je právnické drama s dvěma slavnými Roberty – Downeym a Duvallem. A podle trailerů vypadá na těžkou pohodovku, co by nám mohla zpříjemnit sychravý konec měsíce. Annabelle je zase horor o té panence, která se nám jako jedna z mála věcí líbila na filmu V zajetí démonů. Autorský tým je ale spíš druhá liga, a tak nečekejte žádnou slávu. Komu ale děsivé loutky stačí ke štěstí, ten si osmnáctého a devatenáctého října od osmi určitě smlsne. No a poslední premiérou je prý povedená francouzská komedie Co jsme komu udělali? (23. 10.). Hraje v ní Christian „Asterix“ Clavier a spousty dalších nosatých chlapů, co na benzínkách jistojistě netankují Natural.

A tak jediným flákem, který nám v říjnové nabídce Střelnice vyloženě chybí, je akční John Wick s Keanu Reevesem. Tak snad do nás plný zásobník olova našije v listopadu.

Daniel Krásný

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L