2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Filmová střelnice (4/15): Popelka a vilní Poláci

Duben nikdy nebyl právě měsícem, kdy by celý svět chodil do kina jako štípnutý tarantulí. Přesto lze najít v aprílové nabídce kina Střelnice hned několik kousků, na které byste prostě zajít měli. A jedním z nich je bezesporu Popelka (18. a 19. 4. v 17:30). Kenneth Branagh se totiž překonal a vytvořil hit velebený kritikou i zástupy diváků. Tuhle verzi s Lily James z Panství Downton byste neměli se svými dětmi nechat ležet ladem. Je totiž skvělá. Takže kupujte lupeny dopředu. A neberte s sebou Šafránkovou.

O poznání drsnější je thriller Noční běžec (23.4. v oba časy), kde Liam Neeson hraje Liama Neesona a dělá nejrůznější pistolnické kejkle, aby mu Ed Harris čirou náhodou neodkrágloval syna. A podle všeho jde o nejlepší Neesonovku od 96 hodin. Snad ještě větší injekcí adrenalinu je pak Rychle a zběsile 7. Vin Diesel o něm vypráví, že jde o nejlepší film od Občana Kanea, a vůbec trousí různé velkohubé žvásty. O povinnost ale rozhodně nejde. O pečlivý, od srdce kutaný akční film s auťáky ale jo. A vůbec. Fandové téhle série (a že jich je alespoň v mém okolí za korunu kornout) moje požehnání stejnak nepotřebují. A já budu ten poslední, kdo by jim nákup lístků vymlouval. Takže jedenáctého a dvanáctého v oba časy čau!

Pokud radši objímáte svojí manželku než kapotu svého Volkswagen Golf, zřejmě vás spíše naláká Cesta naděje, tedy film, ve kterém hraje a který režíroval Russel Crowe. Je sympaticky romantický, má atmošku a Olgu Kurylenko. A já si ho dám s chutí ještě jednou. Třeba v jeden z obvyklých časů 16. dubna. Horor Neutečeš (18. a 19. 4. v osm) se pak jeví jako dokonalý dezert. Na loňském festivalu ve Varech z něj byli diváci distingovaně nadšení a minimálně vašim dětem dá do života parádní ponaučení: nesouložte s cizinci. Amen.
A touto pěticí v podstatě končí moje dubnová álej kinotipů. Filmy Chappie (3. 4. v oba časy) a Druhý báječný hotel Marigold (24. 4. v oba časy) spojuje jejich hlavní představitel, Ind Dev Patel. Zatímco z prvního budou zklamaní fanoušci robotických sci-fi, u druhého budou zívat maminky a babičky, ačkoliv v něm Richard Gere jezdí na mopedu bez helmy a hledá zbytky svého sex-appealu. Podstatně více sexuálna je pak v norském artu Proti přírodě (15. 4. v sedm), na jehož plakátě je běžec v kulichu s baťohem, a je z nějakého důvodu dole bez. Očekávám návaly zvědavců. A vedení kina na ně jistě čeká taky!
Alan Rickman neboli Severus Snape z Harryho Pottera představoval nedávno v Čechách  snímek Králova zahradnice. Je to takové typické britské kostýmní drama, a kdo chce vidět trochu charakterního herectví Kate Winslet, ten ať 30. dubna v jeden z běžných časů nakluše do kinosálu. Herečku z Titanicu můžete vidět i v teenage dobrodružném filmu Rezistence (25. a 26. 4. v oba časy), ale na ten byste mě nedonutili ani pod hrozbami sešlehání eritrejskou tyčí. To už se raději rozbulet u polské variace na Hollywood, válečného dramatu Město 44 (2. 4. v pět a v osm), v němž mladí hezcí lidé souloží za rytmu dubstepu, a vzápětí jim zlí rusoněmci vyvraždí rodiny. Sad, sad!

Závěrečné kvarteto filmů již utváří mojí oblíbenou část rubriky, vysoce toxický odpad, nebezpečné zboží a zážitky na vlastní nebezpečí. Nejměkčí z nich je animák Konečně doma (4. a 5. 4. v pět třicet), který je jen tak nějak obyčejně hloupý a na první ligu tvořenou Ratatouille, Nemem a dalšími kouká spíš tak trochu Za plotem (přičemž se autor rubriky právě plácá po zádech za božský oslí můstek, neb Za plotem je předchozím filmem právě režiséra filmu Konečně doma!). Epesně debilní je pak horor Vzkříšení démona (4. a 5. 4. večer). Posedlá je v něm tentokrát „třináctka z House“ a autoři opět děsí pouze tím, že něco zničehonic zvednou hlasitost, čehož se leknou i týpci, kterým před repráky na technopárty téměř ani nevlají vlasy. Nejhorším filmem měsíce však není ani Gunman: Muž na odstřel (10. 4. v oba časy), nýbrž Lovci a oběti (17. 4. v oba časy) – český pokus o gangsterku s herci z Cest domů, který natočil Marcus Tran. Vážně. Marcus. Tran. MARCUS TRAN!

Tak si dejte bacha a dejte na mé rady! Za měsíc zase nashledanou.

Dan Krásný

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L