Finále Jindřichohradecké hasičské ligy proběhlo v Horní Lhotě

Po několika týdenní pauze se konalo poslední desáté kolo Jindřichohradecké hasičské ligy. Dobrovolní hasiči a hasičky se sjeli do Horní Lhoty u Dolního Žďáru. Po třinácté hodině odpolední se počet účastníků soutěže zastavil na čísle 14. 2 týmy žen a 12 týmů mužů tedy soutěžilo v prvním kole, které patřilo do JHHL.

Finále Jindřichohradecké hasičské ligy proběhlo v Horní Lhotě V kategorii žen vyhrály dívky ze Studené (24,84), druhé byly domácí ženy (26,64). Poslední kolo JHHL vyhráli muži z Horního Meziříčka (18,47), druhý skončil tým z Horních Němčic (18,60) a třetí místo obsadili muži ze Zahrádek (20,19).

Po ukončení prvního kola následovala soutěž dětí. V kategorii starší soutěžilo jediné družstvo, tým z Mrákotína (48,46). V kategorii mladší se na prvním a třetím místě umístily děti z Mrákotína. Druhé byly domácí děti.

Finále Jindřichohradecké hasičské ligy proběhlo v Horní Lhotě Před kolem o sponzorské ceny na místo dětí přijela nová jindřichohradecká cisternová automobilová stříkačka. Scanii přivezli na ukázku další členové z Jindřichova Hradce. Ti, kteří měli zájem, si nové vozidlo prohlédli.

Na startovací listinu druhého kola byla připsána dvě družstva – Plavsko a Malíkov nad Nežárkou. V tomto kole nebyl určený způsob provedení, každý mohl běžet tak, jak nejlíp umí. Vyhráli hoši z Roseše (20,04), druhé skončilo družstvo z Kunžaku (20,16) a třetí místo obsadil Mrákotín (21,21). Jindřichův Hradec obsadil příčku jedenáctou (29,80). Pořadí u žen se prohodilo oproti kolu prvnímu.

Během vyhlášení byli ocenění i nejlepší proudaři a proudařky.

V kádi se tentokrát vykoupal David Bušta, který v neděli 13. slaví své narozeniny.

Text: Sbor dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec