Fotbal: Sokolnice vstoupily do jara vysokým vítězstvím (Roman Pišný)

Premiérový zápas v jarní části divize D mají za sebou fotbalistky jindřichohradeckého Sokola. Doma na Tyršově stadiónu hostily středočeský Libušín, který sice nakonec vysoko zdolaly, ale v prvním poločase se s předposledním celkem tabulky dost trápily. Výhra vynesla Sokolnice na třetí místo a nyní mají před sebou prestižní zápas v Blatné, kde se v neděli 6. dubna od 10:30 hodin střetnou s tamním družstvem o titul fotbalových královen jihu Čech.

FotbalDo prvního jarního zápasu šly hráčky J. Hradce bez zraněné defenzívní opory Renaty Kučerové, ve středu pole chyběla i Kateřina Papežová. K mistrovskému zápasu ovšem už byly k dispozici Tereza Vávrová, Tereza Vybíralová a Markéta Bartoníčková, které tým posílily ze Spartaku Kaplice. Podle předpokladů se domácí celek dostal do tlaku a přicházely i šance, v 16. minutě jednu z nich Nikola Tlachnová úspěšně zužitkovala. Jenže z dalších mnoha příležitostí pojistka nepadla, takže přišel zákonitý trest. Libušín, jenž se na jindřichohradeckou polovinu hřiště téměř nedostával, v 35. minutě srovnal. Kateřina Lehejčková neodkopla balón a pro hráčku Baníku už nebyl problém dát gól. V druhém poločasu nejlepší jihočeský celek přidal na důrazu, na útočných akcích se podílelo více hráček. Hostujícím fotbalistkám, jež se pouze zoufale bránily, začal docházet dech. Po hodině hry se prosadila znovu Tlachnová, která na kopačky svého týmu vrátila klid – 2:1. O chvíli později byla na správném místě při rohovém kopu střídající Radka Peckertová a poté už na hřišti vládla domácí pohoda. Ve čtvrtý gól ji přetavila opět Tlachnová, pro niž to znamenalo dovršení svého prvního divizního hattricku. Na vítězný půltucet v závěrečné čtvrthodině přidala ještě dvě trefy Lenka Pilařová. Nejdříve zvýšila na 5:1 střelou z hranice vápna a pak proměnila s přehledem penaltu, která byla nařízena po faulu na neudržitelnou Tlachnovou.

Petr Němec (J. Hradec – vedoucí družstva): „Vstup do jarní části soutěže nám vyšel výtečně, ve vítězství jsme věřili. Celý první poločas byl pod naší režií. Do šancí se dostávala na levé straně zejména Bartoníčková, která však své šance nedokázala proměnit. Soupeřky se k nám dostávaly sporadicky, ale naše neschopnost proměnit vytvořené šance, nám vnášela na kopačky nervozitu. Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem začít střílet góly, což se podařilo. Tímto bych chtěl také poděkovat našim příznivcům, že se přišli podívat a podpořit nás.“

TJ Sokol J. Hradec – SK Baník Libušín 6:1 (1:1). Branky JH: Tlachnová 3, Pilařová 2 (1 z PK), Peckertová. Rozhodčí: Šťastný.

J. Hradec: Vávrová – Zatřepálková (50. Lapková), Lehejčková, Vybíralová, Šlapanská – Šteflová (60. Peckertová), Pilařová, Kručayová, Bartoníčková – Kösslová (55. Plucarová), Tlachnová.