18.5 C
Jindřichův Hradec
23.03. 2023
Roman Pišný

FUTSAL FIFA – FK Sistemo nemůže hrát druhou ligu v Dačicích (fotogalerie)

Šest let funguje klub futsalu FIFA z Volfířova u Dačic, jehož název se v poslední době ustálil na FK Sistemo. Od podzimu roku 2011 působil v divizní soutěži, přičemž na jihu Čech se vypracoval mezi absolutní elitu. V sezóně 2012/2013 obsadil konečné třetí místo a dostal nabídku k tomu, aby šel hrát celostátní II. ligu. V pátek 11. října ve 20:30 hodin do ní vstoupí domácím zápasem proti ROUB Vítkovice.

II. liga – Východ

FUTSAL FIFA - FK Sistemo nemůže hrát druhou ligu v Dačicích FK Sistemo územně spadá pod Čechy, což by dle druholigových regulí mělo znamenat start týmu v západní polovině. Jenže FAČR měla opětovně problém s naplněním východní skupiny, takže černý Petr zůstal na nováčka od řeky Dyje. „Nejprve jsme z toho radost neměli, ale pak nás překvapilo zjištění, že východní dojezdové vzdálenosti k soupeřům jsou pro nás výhodnější než v západní skupině,“ uvedl prezident FK Sistemo Josef Novák starší.

Projekt II. liga“

Do celostátní soutěže se klub přihlásil na začátku července, následně vyhlásil akci „Projekt II. liga“, jejímž cílem je účinkování v ligovém kolotoči zabezpečit. Nejprve došlo k prodloužení spolupráce s tradičními partnery, kteří postup klubu podpořili, což bylo klíčové. Momentálně vedení klubu pokračuje v hledání sponzorů, na zajištění bezproblémového chodu týmu. Stále ovšem ani zdaleka není rozpočet naplněn kompletně a každou formu pomoci vedení klubu s velkým díkem vítá. V případě zájmu o informace ohledně možností vzájemné spolupráce lze kontaktovat manažera klubu Romana Havlíka na čísle mobilního telefonu 720 136 419.

Dačice nemají halu!

Jihočeskou divizi FK Sistemo hrál ve sportovní hale SŠTO v Dačicích, diváci se tam naučili na zápasy chodit. Soupeři se na zdejší atmosféru v hledišti těšili, zároveň z ní měli obavu. Jenže poté, co se mužstvo z Volfířova do II. ligy přihlásilo, rozhodl sekretariát FAČR, že v Dačicích není jediná hala, která by vyhovovala druholigovým utkáním! „Takže jsme dopadli stejně jako florbalisté Centropenu, kteří už několik let musí hrát republikovou soutěž mimo město,“ netvářil se právě nadšeně Havlík. „Vypadalo to, že druhá liga zůstane jen snem, avšak našli jsme alternativu v podobě sportovní haly v Třešti,“ tam budou futsalisté Volfířova hrát své domácí zápasy, jak prozradil hrající kouč Sistema Josef Novák mladší. „Věříme ovšem, že skalní fanoušci nás dojedou podpořit i do Třeště. V případě většího zájmu o naše zápasy se pokusíme příznivcům zajistit dopravu,“ přislíbil. „Tady už nejde jen o sport. Do Třeště budeme jezdit my, jezdí tam florbalisté, jenže z Dačic se kvůli nevyhovujícím parametrům hal stěhují do Hříšic a Budíškovic kompletně i plesy,“ doufá Havlík, že někdy v městě u Dyje bude stát odpovídající zařízení.

Kádr

Z týmu nikdo neodešel, posílení kádru ještě zůstává věcí otevřenou. Přípravu klub zahájil poměrně pozdě, a to 22. září. Hráči se scházejí k tréninkům každou neděli. „Budeme dobře připraveni, týmy jako Ostrava, Třinec nebo Pardubice asi budou herně výše, ale s ostatními se můžeme rovnocenně měřit,“ myslí si Novák ml. FK Sistemo letos do některé nižší soutěže znovu postaví i B-tým složení z hráčů do 18 let.

Klub futsalu FIFA FK Sistemo Volfířov podporují: Rekreační areál SISTEMO Zvůle, Volfířov, a.s. PAS PLUS, s.r.o., REST-TIME, s.r.o., Hotel Dyje.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Foto: Archiv klubu

 

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky převálcovaly tým Valašského Meziříčí

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky si přivezly z Kobylis výhru

Miloslav L