Aktuálně

GBA Lions Jindřichův Hradec – BK Olomoucko

  • 6. 11. 2021 (sobota) od 18:00,
  • Sportovní hala Jindřichův Hradec,

Důležitý domácí zápas proti Olomoucku.

Již tuto sobotu 6.11. v 18:00 náš tým GBA Fio banka Jindřichův Hradec čeká velmi důležitý domácí zápas proti týmu BK REDSTONE Olomoucko. Olomoucko má v této sezóně bilanci 1/9, má také odložený zápas, který odehraje v Nymburku.

V našem prvním vzájemném zápase, který se odehrál v Olomoucku, a který byl současně první zápas letošní KNBL sezóny, Olomoucko zvítězilo 100:92. Obrovský podíl na vítězství Olomouce měl jejich podkošový hráč Demajeo Wiggins, který z týmu nedávno odešel. Od prvního zápasu sezóny se toho hodně změnilo. Olomouc do svého kádru v průběhu sezóny přidala Balšu Dragoviće a před minulým zápasem také dvě nové posily Sretena Kněževiće a Darella Davise. Sreten Kněžević se ve svém prvním utkání představil 22 body a 15 doskoky. Ani to však Olomoucku nebylo nic platné, když svůj minulý zápas proti USK doma prohráli 85:104.

Hlavním trenérem soupeře je Robert Skibniewski, asistuje mu Michal Pešta.

Od našeho prvního zápasu došlo k několika změnám i v našem celku. Pod košem se nyní můžeme opřít o Diaga Quinna a na rozehrávce do naší hry přináší řád Jordan Strawberry. Oba borci jsou v našem týmu relativně „čerstvě“, ale jejich role v naší skupině je velmi znát. Svým skvělým výkonem se konstantně prezentuje Torin Dorn, který je nejlepším střelcem ligy (22.6 bodů na zápas) a je hráčem s nejvyšší validitou ligy s validitou 25,3 na zápas (v tabulkách NBL je na prvním místě Kneževič, který ale zatím odehrál jen jeden zápas, a tak toto hodnocení nyní není vypovídající. Stejnou validitu jako Torin má i Wiggins, který již v naší lize nepůsobí). Dále nemůžeme zapomenout zmínit „Curryho od Vajgaru“, jak Lukášovi Stegbauerovi přezdívají v jeho rozhovoru s redakcí NBL. Lukáš prý však preferuje přirovnání ke Klay Thomsonovi, nyní platí za jednoho ze snajprů zpoza tříbodového oblouku v rámci celé ligy. Výrazně zlepšené výkony podává i náš rozehrávač Marek Welsch. Celkově se náš mladý tým pod taktovkou hlavního trenéra Gilberta Abrahama rapidně zlepšuje.

Sobotním vítězstvím by náš tým mohl začít házet složitý start sezóny za hlavu a začít se nadechovat k lepším výsledkům. K našemu vítězství můžete velkou mírou přispět i Vy! Přijďte nás v sobotu podpořit do naší sportovní haly a pomozte nám vytvořit tradiční, bouřlivou, domácí atmosféru, která naše borce požene za vítězstvím. Přijďte se podívat na nejvyšší basketbalovou soutěž v naší zemi, kterou široko daleko jinde nenajdete . Začínáme v sobotu 6.11. od 18:00 a těšíme se na Vás!

Předzápasový komentář hlavního trenéra Gilberta Abrahama:
Olomoucko je mnohem lepší tým, než by se z jejich bilance mohlo zdát. Nedávno do svého kádru přidali dvě nové posily Sretena Kneževiće a Darrella Loydda Davise. Oba tito hráči přináší zkušenosti a schopnost skórovat.
My musíme stavět na nedávném vítězství proti Pardubicím a dál se zlepšovat. V tomto zápase budeme chtít vyhrát bitvu doskoků, a také předvádět obranu na vysoké úrovni. Pokud budeme dále stavět tyto vítězné návyky, pak můžeme naše výkony posouvat směrem k lepším výsledkům.
Hlavní poselství, které našemu týmu pravidelně předávám, jsou POSPOLITOST a VĚŘIT. Musíme věřit jeden v druhého, a také věřit tomu, co děláme a současně plnit naše cíle dohromady jako tým. Na náš sobotní duel s Olomouckem se těšíme.

Předzápasový komentář Štěpána Borovky:
V sobotu se doma utkáme s Olomouckem. V tomto zápase bychom chtěli navázat na výrazně lepší výkon, který jsme podali proti Pardubicím a dojít si pro druhou domácí výhru. Čekáme, že to nebude jednoduchý zápas. Olomoucko přivedlo dvě zahraniční posily a my si je budeme muset pohlídat. Budeme muset hrát naplno celých 40 minut. Věřím, že v sobotu zvítězíme.