Aktuálně

GBA Lions Jindřichův Hradec vs. BK ARMEX Děčín (hraje se v Pelhřimově)

  • 16. 10. 2021 (sobota) od 18:00,
  • Sportovní hala Pelhřimov,

V sobotu 16.10. odehrajeme naše domácí utkání 8. kola KNBL netradičně v Pelhřimově, kdy náš tým GBA Fio banka J.Hradec vyzve BK ARMEX Děčín. Děčín má v této sezóně dosavadní bilanci 1/6. Nejtěsnějším možným bodovým rozdílem 84:85 urval výhru na palubovce BK Olomoucka a prohrál s Ostravou, Hradcem Králové, Brnem, Pardubicemi,Nymburkem a tuto středu na domácí palubovce s USK Praha.

Bez dlouhodobě zraněného kapitána Tomáše Pomikálka táhne tým Matěj Svoboda, který je rovněž 4. nejlepším střelcem celé ligy. Další nebezpeční hráči Děčína jsou rozehrávač Ondřej Šiška, pivot Damonte Dodd a křídlo Filip Kroutil. Děčín také přivádí novou posilu, na pozici rozehrávač/křídlo přichází američan Ty Nichols, který ještě minulý týden hrál za KB Prizreni v Kosovu. Ve středečním utkání proti USk zaznamenal 14 bodů a stal se 2. nejlepším střelcem domácích.

Trenérem Děčína je Tomáš Grepl, asistuje mu Matěj Anderle.

Náš tým po vzájemné dohodě ukončil spolupráci s Keithem Smithem a Thomasem Faustkou. Oběma děkujeme za jejich čas v naší organizaci a přejeme jim hodně úspěchů a spokojenosti na jejich další basketbalové cestě.

A aby toho nebylo málo, přichází k nám nový hráč Diago Quinn! Diago měří 206cm, jedná se o podkošového hráče a hrál například ve Španělsku a Německu. Podrobnějšímu představení Diaga vyčleníme zvláštní příspěvek, který se objeví zde i na našich sociálních sítích pravděpodobně po víkendu. Diago nastoupí k sobotnímu utkání proti Děčínu.

Do zápasu nastupujeme bez Roberta Bzonka
Pozápasový komentář hlavního trenéra Gilberta Abrahama:
Děčín je kvalitní a dobře trénovaný tým. Hrají velmi agresivní pick and roll obranu a dokáží být také nebezpeční z rychlého protiútoku. Ondřej Šiška je velmi dobrý hráč, který agresivně vede útok a zároveň tak vytváří pozice pro své spoluhráče. Matěj Svoboda je velmi dobrý střelec, který si pro sebe dokáže vytvářet různé příležitosti, ze kterých poté boduje. Na náš sobotní zápas s Děčínem se velmi těšíme.