Aktuálně

GBA Lions Jindřichův Hradec vs. Sluneta Ústí nad Labem

  • 2. 10. 2021 (sobota) od 18:00,
  • Městská sportovní hala Jindřichův Hradec,

V sobotu 2.10. od 18:00 začíná náš druhý domácí zápas letošní KNBL sezóny proti týmu Sluneta Ústí nad Labem.

Ústí skončilo minulou sezónu na 8. místě KNBL. Leaderem Slunety je náš bývalý hráč Lamb Autrey, kterého všichni naši fanoušci velmi dobře znají. Pod košem tvrdí muziku kapitán soupeře Ladislav Pecka a bývalý hráč Svitav Delvon Johnson. Rozehrávku obstarává Kanaďan Jahmal Jones. Nesmíme zapomenout na další zahraniční posilu jménem Spencer Svejcar a dres Ústí nosí i bývalý hráč našeho celku Dalibor Fait.
Trenérem hostí je Jan Šotnar, asistuje mu Alexandr Novák.

Tým Ústí má po 3 zápasech bilanci 1:2, když v prvním zápase prohrál 64:72 na domácí palubovce proti Hradci Králové, v druhém zápase si na domácí palubovce připsal svou jedinou výhru proti Ostravě 86:72 a nakonec prohrál 91:65 v Praze proti USK.
Po dvou prohrách z přípravy máme Ústí co vracet. V sobotu se nám rýsuje také zajímavý individuální matchup. Vyjde z něj vítězně náš Torin Dorn, jenž je momentálně nejlepším střelcem celé ligy nebo bývalý hráč Jindřichova Hradce Lamb Autrey?
Buďte u toho, rozskok proběhne v 18:00!

Předzápasové vyjádření asistenta trenéra Jimmyho Rhoadse:

Sluneta je velmi zkušený celek. Jejich kombinace skorování z podkoše a zkušených hráčů na perimetru, kteří si dokáží počkat na otevřené sřely, je účinná ofenzivní zbraň, která představuje problém pro obrany všech soupeřů. Jejich trenér je inteligentní taktik, který dbá na to, aby tým do puntíku plnil všechny pokyny. Budeme muset hrát velmi intenzivně a rychle, abychom tak vykompenzovali výškový a silový rozdíl našich týmů.

Předzápasové vyjádření Filipa Novotného:

Ústí je velice kvalitní celek. Mají určitě zkušenější tým než my, a proto musíme bojovat celých 40 minut. Zatím se nám podařilo odehrát mnoho dobrých poločasů, ale chce to předvést kvalitní výkon plný energie a boje od 1. do 40. minuty. Myslím si, že když toto splníme, můžeme čelit všem našim soupeřům.