5.7 C
Jindřichův Hradec
29.03. 2023
Články

Hasičské zásahy – březen 2017

V pátek 31. března prožije plk. Ing. Jan Všetečka na svoji stanici v Jindřichově Hradci po více než třiceti odsloužených letech svůj poslední služební den.

Jan Všetečka nastoupil k požární ochraně v roce 1986 na tehdejší Okresní správu Sboru PO v Třebíči. Zde posléze zastával funkci zástupce náčelníka a velitele útvaru. Významně se podílel na konstituování HZS Kraje Vysočina, kde po jeho vzniku zastával funkci ředitele územního odboru Jihlava a dále pak náměstka krajského ředitele, a to až do roku 2004, následně pak vykonával funkci vedoucího oddělení kontrolní činnosti a ZPP. V roce 2008 vyhrál výběrové řízení na pozici ředitele územního odboru HZS Jihočeského kraje Jindřichův Hradec.

A právě jindřichohradečtí hasiči plánují pro svého ředitele oficiální rozlučku. Chtějí se rozloučit s ředitelem, kterého uznávají jako svoji autoritu a váží si ho jako velkého člověka.

Které události řešili hasiči na Jindřichohradecku v uplynulém měsíci? Podívejte se na přehled nejzajímavějších zásahů.

  • Pátek 24. března
hasiči ilustrační nehoda
Ilustrační foto: Martin Kozák

9:37 Dopravní nehoda – Za Slavonicemi ve směru na Stálkov zasahovali profesionální hasiči ze stanice u dopravní nehody osobního automobilu, který sjel do příkopu. Řidiče si převzali zdravotníci ZZS, hasiči auto zajistili protipožárním opatřením. Po desáté hodině dopolední bylo havarované auto odvezeno odtahovou službou.

12:24 Technický zásah – Profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec a jednotka HZSP SŽDC České Budějovice spolupracovaly v Děbolíně při odtažení nepojízdného nákladního automobilu, který zůstal stát na železničním přejezdu.

20:56 Technický zásah – V Okružní ulici v Třeboni pomohli místní profesionální hasiči vozíčkářovi, kterému se rozbil jeho invalidní vozík. Hasiči nejprve provizorně opravili přední kolo vozíku, pomohli vozíčkáři dostat se do jeho bytu a tam ho přeložili na náhradní vozík.

  • Čtvrtek 23. března

8:36 Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec vyjeli do Kardašovy Řečice, kde v Palackého ulici zajišťují stavební konstrukcí jedné z nemovitostí, u které probíhá rozebírání krovu a došlo zde k posunu střešní konstrukce. Hasiči společně s pracovníky města částečně rozebrali krov, zbytek stabilizovali a zajistili. Zásah byl na žádost starosty obce.

  • Pondělí 20. března

9:33 Dopravní nehoda – K dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjela na silnici č. 34 na přeložku u Třeboně profesionální jednotka z třeboňské stanice. Jednalo se o nehodu osobního automobilu značky Peugeot, jehož řidička sjela ze silnice za svodidla a převrátila auto na střechu. V době příjezdu hasičů byla řidička i její spolujezdec z auta venku, vyproštění nebylo nakonec potřeba. Třeboňská jednotka provedla u havarovaného auta protipožární opatření, z vozidla neunikaly žádné provozní náplně. Po příjezdu záchranné služby lékař ošetřil oba pasažérů a převezl je na prohlídku do nemocnice. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

  • Sobota 18. března

4:27 Požár – Profesionální hasiči ze stanice Dačice spolupracovali s jednotkou SDH obce Studená u požáru hranice dřeva, které bylo složené u silnici u Studené, části obce Maršov. Hasiči hranici o půdorysu 20 x 2 metrů uhasili, následovalo rozebrání hranice a dohašování. Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS stanovil na 2 000,-. Příčina vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření.

  • Úterý 7. března

17:25 Technický zásah – Jindřichohradečtí profesionálové provedli ve svém městě na sídlišti Vajgar nouzové otevření dveří bytu. Hasiči do bytu ve třetím patře vnikli násilně, protože uvnitř byla zabouchnutá malá holčička. Hrozilo zde nebezpečí z prodlení.

18:16 Technický zásah – Na stejném sídlišti pak jednotka zasahovala opětovně, když bylo nutné ze stromu z výšky přibližně sedmi metrů sundat dron. Dron uvíznul ve větvích, kam nebylo možné vylézt. Hasiči použili čtyři díly nastavovacího žebříku a za chvíli dron předávali majiteli.

  • Pátek 3. března

17:07 Požár – Profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a jednotky SDH obcí Suchdol nad Lužnicí a Chlum u Třeboně byli vysláni do Suchdola nad Lužnicí, kde byl ohlášen požár v bývalé restauraci. Hořelo v půdních prostorách starého nepoužívaného objektu. Hasiči odsud vyvedli jednu nadýchanou osobu, kterou předali ZZS. Úplné uhašení požáru velitel zásahu nahlásil krátce před půl osmou večerní. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 100 000,-.

 

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L