-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Roman Pišný

HÁZENÁ: Borci z Trojky a Tygři celkovými vítězi Školní ligy JH

V pořadí čtvrtý turnaj I. Jindřichohradecké školní ligy mini házené 2014/2015 proběhl v naší sportovní hale dne 22. dubna. V rámci projektu Českého svazu házené, jehož cílem je představit dětem ze Základních škol házenou, se zhruba po dvouměsíční přestávce sešly týmy Základních škol v Jindřichově Hradci, aby znovu změřily své síly v mini házené, v rámci I. Jindřichohradecké školní ligy.

Přibyla V. ZŠ J. Hradec

HÁZENÁ: Borci z Trojky a Tygři celkovými vítězi Školní ligy JHV pořadí již čtvrtého a v ročníku 2014/2015 posledního turnaje se tentokráte zúčastnil následující počet týmů: 5 týmů v kategorii 1. – 3. ročníků ZŠ, 8 týmů v kategorii 4. – 5. ročníků ZŠ. Oproti minulému turnaji přibyl tedy jeden tým – konkrétně tým Sluníček z V. ZŠ, která tímto turnajem vstoupila do projektu školní ligy a jsme moc rádi, že se tak nakonec zapojily do tohoto sportovního projektu všechny jindřichohradecké základní školy. Jako již tradičně byl turnaj nabitý výbornými a napínavými zápasy, a tudíž všichni zúčastnění (hráči, trenéři, učitelé, fanoušci, kamarádi a rodiče) prožili příjemné sportovní odpoledne v naší sportovní hale.

Výsledky čtvrtého turnaje

V pořadí již čtvrté vzájemné měření házenkářských sil dopadlo tentokrát následovně: kategorie 1. – 3. tříd: Tygři  I. ZŠ, 2. Rychlý šípy II. ZŠ, 3. Draci  III. ZŠ, 4. Sršni III. ZŠ, 5. Jezevčíci IV. ZŠ. Nejužitečnějším hráčem turnaje v této kategorii byl vyhlášen Jakub Štercl z týmu Rychlý šípy z II. ZŠ. Kategorie 4. – 5. tříd: 1. Borci z trojky III. ZŠ, 2. Jindřichohradečtí lvi I. ZŠ, 3. Růžová prasátka II. ZŠ, 4. Střelci II. ZŠ, 5. Hvězdná šestka VI. ZŠ, 6. Sluníčka V. ZŠ, 7. Černé pumy III. ZŠ, 8. Rafani IV. ZŠ. Nejužitečnější hráčkou turnaje v této kategorii byla vyhlášena Adéla Brabcová z týmu Borci z trojky z III. ZŠ.

Konečné pořadí I. JH Školní ligy

HÁZENÁ: Borci z Trojky a Tygři celkovými vítězi Školní ligy JHČtvrtým turnajem se uzavřel celý letošní premiérový ročník I. Jindřichohradecké školní ligy mini házené a bylo tedy potřeba vyhlásit výsledky celé ligy a odměnit nejlepší účastníky – ať již týmové tak i individuální. Putování pohár pro nejúspěšnější tým I. Jindřichohradecké školní ligy mini házené v kategorii 1. – 3. ročníků si odnáší tým Tygrů (z I. ZŠ), který vybojoval na všech čtyřech turnajích první místo. Nejlepší střelkyní celé ligy v kategorii 1. – 3. ročníků se stala Tereza Camrdová z týmu Draci (z III. ZŠ) s celkovým počtem 75 vstřelených branek. V kategorii 4. – 5. ročníků si putovní pohár pro vítěze celé ligy odváží tým Borci z trojky (z III. ZŠ), který rovněž zvítězil na všech čtyřech turnajích letošního ročníku ligy. Titul nejlepší střelkyně celé ligy v kategorii 4. – 5. ročníků vybojovala Vendula Častová z týmu Jindřichohradečtí lvi (z I. ZŠ) s celkovým počtem 105 vstřelených branek.

Poděkování

Ročník 2014/2015 tedy skončil. Věřím, že všem zúčastněným se házenkářské zápolení líbilo, a že se všemi se opět setkáme v dalším ročníku, který bude probíhat příští školní rok. Na závěr celé ligy bych rád poděkoval trenérce hradeckých miníků Ivetě Brabcové, která je garantkou celého projektu školní ligy mini házené v našem městě a která všechny turnaje připravila, zorganizovala a zajistila. Dále bych rád poděkoval i našemu klubu TJ Házená J. Hradec, který převzal záštitu nad celým projektem a poskytl zázemí, materiální i personální podporu, věcné ceny a trofeje. Velký díky patří i městu Jindřichův Hradec, a to za pomoc a podporu v podobě finančního zajištění pronájmu sportovní haly a poskytnutí medailí a ocenění v podzimní části ligy. V neposlední řadě bych rád poděkoval všem pomocníkům /asistentům, zapisovatelům/, kteří svou pomocí přispěli k úspěšnému zvládnutí celé školní ligy.

Roman Pišnývíce sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Foto: Tomáš Klíma

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L