HÁZENÁ: Házenkářky J. Hradce mosteckým mistryním nevzdorovaly (Roman Pišný)

Dohrávka 15. kola házenkářské WHIL interligy žen, v níž hostily hráčky TJ Házená J. Hradec severočeský DHK Baník Most, dopadl jednoznačným vítězstvím hostí. Úřadující české i interligové mistryně v J. Hradci vyhrály devětadvacetigólovým rozdílem. Další zápas čeká jindřichohradecký celek už v neděli 16. února ve Veselí nad Moravou. Důležité utkání v „Pekle“ začíná v 18 hodin.

WHIL - Women's Handball International League

TJ Házená J. Hradec – DHK Baník Most 12:41 (3:22). Branky: Kohoutová 5, Jonová 2, Vlková 2, Maryšková 1, Markesová 1, Krupicová 1/1 – Weisenbilderová 7, I. Matoušková 6, Beňušková 5/2, Janoušková 4, K. Vysloužilová 4, Borovská 3, Vaňková 3, Růčková 2, M. Vysloužilová 2, Martinková 2, Tomášková 2, Dvořáková 1. Sedmičky: 3/1:2/2. Vyloučení: 2:5. Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Kozler – Vaník, 150 diváků. Prý za posledními už nikoliv tak výraznými výkony a výsledky Mostu stojí menší radost ze hry a snížená motivace. Pokud těmto vyjádřením někdo věřil před zápasem, který Černí Andělé sehráli v J. Hradci, tak byl rázně vyveden z omylu. Most si na jihu Čech spravoval chuť po vyřazení z evropského „Poháru EHF“, z něhož vypadl po dvou porážkách s dánským Esbjerg Team. Utkání z pohledu domácí TJ Házená vypadalo nadějně pouze v prvních necelých pěti minutách. Nejprve Andrea Jonová snížila na 1:2, poté Zuzana Kohoutová na 2:3. V čase 4:51 min. dala mostecká Michaela Borovská čtvrtý gól hostů, jímž odstartovala severočeskou exhibici. Ta trvala 18 minut, během ní Most dal 14 gólů a žádný nedostal! Jihočeškám nepomohlo nic. Nedaly sedmičku, nápor hostů nepřerušil ani oddechový čas domácího kouče Karla Petržaly v 9. minutě. Baník hrál v defenzívě výtečně, neodpustil soupeřkám nic, bránil stejně jako by proti sobě měl evropskou elitu. V jeho brance zářila reprezentantka Denisa Müllnerová. V první půli dostala pouhé 3 góly. Tím třetím ji překonala Kohoutová, když snížila ve 26. minutě na 3:17. Po změně stran šla do branky Mostu Eva Bezpalcová, která sice pustila za svá záda míčů více, ale přesto náskok hostů v druhém poločasu ještě výrazně narostl. Na straně Černých Andělů si do střeleckého zápisu nezaznamenala čárku kromě gólmanek již jen Petra Vítková. Na straně J. Hradce potěšila dorostenka Michaela Vlková, jež se trefila dvakrát.

J. Hradec: Michalová, Davidová – Kylarová, Vlková, Prokešová, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Markesová, Voldánová, Jonová, Bílková, Krupicová, Maryšková, Zahradníková.

Most: Müllnerová, Bezpalcová – Vaňková, I. Matoušková, Dvořáková, Tomášková, Borovská, Beňušková, Vítková, Weisenbilderová, K. Vysloužilová, Martinková, Janoušková, M. Vysloužilová, Růčková.

WHIL – Interliga házené žen – tabulka,rozpis.