Házená JH v kostce – XVIII./2017-2018

Herní přípravu na jarní část II. ligy – Západ, ve které jsou po podzimu na druhém místě, zahájily ženy Házené J. Hradec na turnaji v H. Brodu. Obsadily tam velmi pěknou 2. příčku, když až ve finále podlehly prvoligovému Velkému Meziříčí. „Přivezly jsme pěkné umístění, snažily jsme se do posledních sil i v souboji o prvenství, ale nestačilo to. Na turnaji jsme se ovšem prezentovaly výbornými výkony,“ chválila družstvo jeho trenérka Iva Jonová.

logo Házená JHTa měla k dispozici téměř jinou sestavu, než která nastupovala v podzimních druholigových bojích. Včetně brankářky Petry Duškové se představilo jen stabilní sexteto, tým tedy doplnily tři dorostenky, jež hrály opravdu velmi dobře. Jednalo se o Anetu Rytířovou, Agátu Hauserovou a Natálii Tržilovou.

V sobotu 3. února čeká tým další turnajová příprava, a sice v Otrokovicích. Akce je tam kvalitně obsazena, když z pěti účastníků jsou tři ze Slovenska. Házená JH se postupně střetne s pořádající Jiskrou (11:30), Interem Bratislava (12:20), MSK Dunajská Streda (14:00) a Sportou Hlohovec (15:40).

Házená JH – základní skupina: H. Brod 24:24 (19:16), Bohunice 17:16 (8:9). Finále: V. Meziříčí 20:23 (11:10).

Házená JH – sestava: Dušková – Rytířová 4, A. Hauserová 1, Vlková 9/6, Plucarová 21, Tržilová 2, Ondřejová 3, Šuranská 1, Jasanská 18/5.

ŽENY B

V pražských Střešovicích se konal již XXI. ročník házenkářského turnaje žen věkové kategorie masters. Obhájkyněmi vítězství na „Bobina Cupu 2018“ byly hráčky Házené J. Hradec, které tam nastoupily v sestavě, v níž coby B tým po podzimu vedou krajský přebor jižních Čech.

Bez problémů se dostaly do finále, v němž se střetly s pořádajícím Tatranem Střešovice. Vedly nad ním již o čtyři branky. Ještě v poslední minutě za příznivého stavu 8:7 měly míč. Bohužel jim ale nebyl uznán devátý gól a z protiútoku samy inkasovaly. Při remíze tak o prvenství rozhodovala střelba sedmimetrových hodů, při které tým vedený koučem Karlem Petržalou byl méně úspěšný.

Házená JH – základní skupina: Pivoženky 12:1, H. Brod 11:6, Lipovky 13:4. Finále: Střešovice 10:11 7M.

Házená JH – sestava: Lucie Průchová – Miroslava Bubeníková, Věra Neidrová, Lenka Kocanová, Marta Vokušová, Romana Marsová, Šárka Havlíčková, Karolína Urbanová, Ivona Dušková.

STARŠÍ DOROSTENKY

Jako první z klubu Házená J. Hradec odstartují do mistrovské jarní části starší dorostenky, kterým velmi dobře vyšla úvodní polovina I. ligy – Západ, po níž jim patří v jedenáctičlenné tabulce 4. příčka. Družstvo kouče Karla Petržaly k zápasům nastupuje převážně s mladšími dorostenkami, proto je po podzimu umístění celku obdivuhodné. První kolo odvetné části jindřichohradecké házenkářky čeká doma, a to v neděli 4. února od 15:00 hodin. Jejich soupeřem bude v tradičním jihočeském derby šestý Písek. S ním na jeho půdě v prosinci remizovaly 25:25.

Roman Pišný 

více sportu na ventilator.websnadno.cz