0.4 C
Jindřichův Hradec
2.02. 2023
Roman Pišný

HÁZENÁ – Mladší dorostenky chtějí hrát na jaře první ligu

WHIL - Women's Handball International LeagueHázenkářská dorostenecká soutěž v sobotu 21. září začne také hráčkám TJ Házená J. Hradec. Mladší i starší dorostenky jdou do ligových bojů pod vedením trenérské dvojice Iva Jonová – Martin Toman, oproti dřívějšku je čekají změny v systému soutěží, do nichž vstupují s vědomím, že v nich nebudou patřit k favoritkám.

Příprava

Oba celky se připravovaly společně od 29. července. V prvních třech týdnech si hráčky míč příliš neužily, honily fyzičku. Ve čtvrtém poté už ano, v hale makaly dvoufázově. Mladší dorostenky herní stránku vyzkoušely na turnaji doma v J. Hradci a ve Zlíně, jejich starší kolegyně startovaly na akci v H. Brodu, rovněž v J. Hradci a také se zapojovaly do zápasů ženského družstva.

Změny

Pro obě dorostenecké kategorie se v sezóně 2013/2014 výrazně změnil hrací systém, kdy jsou soutěže rozdělené na podzimní a jarní části. V té první se týmy potkají dvoukolově každý s každým doma-venku v příslušné územní ligové skupině. Po podzimu dvě nejlepší družstva postoupí do jarní I. ligy, ostatní celky čekají boje ve II. lize.

Cíle

„Naším cílem je v mladších dorostenkách postup do první ligy, ale přejít přes pražskou Slávii, Plzeň a Písek nebude nic jednoduchého,“ uvědomuje si Jonová. Starší dorostenky budou mít roli výrazně složitější. Zbylo jich jen pět, z nich je navíc ještě Adéla Nechvátalová, s níž se počítalo i pro ženskou interligu, zraněná. Je tedy jasné, že i soutěž starších prakticky odehrají mladší dorostenky.

Začátek doma

První kolo odehrají družstva doma proti dorostenkám HC Plzeň. V zápasech takzvané ligy Čechy – skupiny B nejprve od 12:30 hodin nastoupí mladší dorostenky, od 15 hodin pak bude hrát starší kategorie. Obě střetnutí se konají v městské sportovní hale v J. Hradci a řídí je duo sudích Martin Tůma – Josef Marada.

Kádry

Starší dorostenky – křídla: Michaela Vlková, Tereza Rýparová. Pivotmanky: Anna Voldánová, Adéla Nechvátalová. Spojka: Tereza Pospíšilová. Tým bude doplňován 8 hráčkami z mladšího dorostu.

Mladší dorostenky – brankářky: Alice Bočková, Nicol Kodymová, Kateřina Dohnalová. Křídla: Denisa Provazníková, Tereza Buzková, Tereza Opelková, Lucie Tomanová, Karolína Nováková. Pivotmanky: Andrea Volárová, Barbora Šuranská, Šárka Zajíčková. Spojky: Hana Olšarová, Sabina Jasanská, Kristýna Hanzalová, Michaela Šelongová, Petra Dušková.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Obrázek:
Autor: mompes http://www.sxc.hu/photo/1082727

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L