HÁZENÁ: Střelkyně Kateřina Krupicová vedla tým k výhře nad Sencem (Roman Pišný)

Třináct gólů ve dvanáctém kole WHIL interligy házenkářek doma nastřílela jindřichohradecká Kateřina Krupicová do branky slovenského Sence. Byla tím hlavní postavou zápasu, v němž její družstvo vyhrálo 34:30 a v tabulce se právě před pokořeného soupeře vyhouplo na průběžné 10. místo. Hráčky TJ Házená J. Hradec ve 13. kole čeká v sobotu 25. ledna duel v Patrizánském (18 hod.).

TJ Házená J. Hradec – ŠKP Piccard Senec 34:30 (15:16). Branky: Krupicová 13/4, Kylarová 6, Eliášová 6, Kohoutová 4/1, Markesová 3, Maryšková 2 – Kodajová 9, Štefíková 7, Dudová 6, Palková 4, Gáliková 2, Marčeková 2. Sedmičky: 5/5:1/0. Vyloučení: 2:1. Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Brůna – Halada, 260 diváků. Těžko zvědět, jak moc WHIL - Women's Handball International LeagueSlovenkám na výsledky zápasu záleželo, neboť přijet k utkání se septetem hráček do pole a jednou brankářkou, je odvážné. Pohled na liduprázdnou lavičku Sence byl tristní. Přesto svěřenkyně trenérky Kataríny Gilbertové vydržely domácí hráčky zlobit až téměř do konečné sirény. První poločas, který připomínal houpačku, jelikož se v něm o vedení střídala obě družstva, ženy od Slnečných jazier dokonce o gól vyhrály. Čekal se duel s obrannými manévry, diváci ovšem byli překvapeni až nadšeni z toho, že oba týmy spíše myslely na ofenzívu, ve které se dokázaly jen za první půli prosadit tolikrát, jako v jiných zápasech za celých šedesát minut. Domácí družstvo šlo do utkání bez spojky Jitky Matouškové, ale k dispozici již byla gólmanka Klára Melichová, i když zůstala na lavičce. Do branky se postavila Šárka Michalová, která se stala jednou z hlavních postav střetnutí a strůjkyň domácího triumfu. Oproti kolegyni v senecké svatyni, teprve dvacetileté Natálii Pavelové, jíž propadlo za záda prakticky vše, si strážkyně jihočeské klece připsala důležité zákroky hlavně v prvním dějství, které J. Hradec prohrál 15:16, ale nebýt úspěšných zásahů Michalové, pak bylo pro TJ Házená hůře. Kataríně Gálikové chytila i sedmičku. Domácí celek prohrával v úvodu 0:1, 1:3, během 4 minut obrátil na 5:3, aby v 16. minutě zase 7:8 ztrácel. Za stavu 8:11 si kouč Karel Petržala musel vzít time-out, aby jindřichohradeckou sestavu postavil na nohy. Jihočešky stáhly na 10:11, pak na 12:13, 13:14 a na začátku 30. minuty vedly 15:14. Stačily ovšem před přestávkou ještě dvakrát inkasovat – 15:16. Po obrátce posila J. Hradce Denisa Kylarová z Mostu po 19 vteřinách srovnala stav. Senci nastřílela půltucet gólů, což se jí naposledy v interlize podařilo 29. října 2011. Bylo to shodou okolností právě proti Senci, ale ještě v dresu mosteckých Černých Andělů. Vzápětí Kateřina Krupicová otočila na 17:16 a od té chvíle už slovenské házenkářky ani jednou nevedly. Dokázaly jen třikrát vyrovnat (17:17, 19:19, 23:23). Krupicové vyšel zápas fantasticky, dala 13 gólů! Proměnila 4 sedmičky ze čtyř, do branky Sence jí spadly střely, kdy si nabila míč o tyčku, kdy už ležela na palubovce. Hlavní rozdíl ve hře jindřichohradeckého družstva byl ve druhé polovině v obraně, kde se podařilo vymazat pivotmanku Sabinu Štefíkovou, jež byla v první půli hlavní zbraní Slovenek. Zápas rozhodlo časové údobí mezi 43. až 49. minutou, kdy za 7:51 min. dala TJ Házená 6 gólů, aniž inkasovala jediný. Stav z 23:23 rázem vytáhla na 29:23 a poté si již za aplausu hlediště výhru pohlídala. Tři desítky branek J. Hradec doma dal už dávno. Bylo to také 29. října 2011, kdy s 33 góly od Vajgaru odjela Nitra.

J. Hradec: Michalová, Melichová, Davidová – Kylarová, Vlková, Prokešová, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Markesová, Voldánová, Jonová, Bílková, Krupicová, Maryšková.

Senec: Pavelová – Gábrišová, Marčeková, Gáliková, Štefíková, Kodajová, Dudová, Palková.