Aktuálně

HÁZENÁ – Suverénní prvenství jindřichohradeckých mini žákyň v Plzni (Roman Pišný)

Devět zápasů, devět vítězství, skóre 174:43 – to je bilance družstva mini žákyň TJ Házená J. Hradec A na XXIII. ročníku „Memoriálu Karla Šulce 2014“ v Plzni. Tým trenérky Ivety Brabcové na západě Čech zvítězil naprosto jednoznačným způsobem a vylepšil si o jednu pozici postavení z loňského roku, kdy v plzeňském turnaji skončil druhý.

  • Absolutně nejlepší střelkyní celého XXIII. ročníku
  • Třiatřiceti brankami na turnaji v Plzni zatížila konto soupeřových brankářek Adéla Mazánková (J. Hradec A). Autor foto: Tomáš Klíma.
  • Barbora Kubínová (J. Hradec A) je urputnou bojovnicí. V Plzni se do černého trefila dvanáctkrát. Autor foto: Tomáš Klíma.
  • Dvě družstva mini žákyň reprezentovala klub TJ Házená J. Hradec na velkém turnaji v Plzni. Tým-A
  • Karolína Loskotová (J. Hradec B) se začíná více a více mezi mini žákyněmi prosazovat. Autor foto: Tomáš Klíma.
  • Jednačtyřicet gólů dala na plzeňském turnaji Monika Mischniková (J. Hradec B) a po zásluze také obdržela ocenění pro nejlepší hráčku družstva. Autor foto: Tomáš Klíma.

Oproti minulému roku áčko bylo doplněno pouze o Leonu Mátlovou, jinak sestava byla stejná. Cílem byla obhajoba stříbra, ale holky neměly protivníka. Nenašel se tým, který by je předčil, nebo alespoň potrápil. Za čistou rychlou hru si vysloužily kladná hodnocení i od trenérů ostatních družstev. Jsem s vystoupením spokojená, celé sestava se dokázala střelecky zapojit, i když si děvčata často měnila posty, střídala se i v brance,“ pochválila I. Brabcová své svěřenkyně. Avšak radost měla i z vystoupení družstva s označením B, které mezi 16 celky obsadilo 6. místo. „Na takovém turnaji byly holky z béčka poprvé, zprvu byly zakřiknuté, váhavé, nedařila se jim střelba, zahodily několik sedmiček. Chytly se teprve v třetím zápase a až do konce turnaje všechny své zápasy vyhrály,“ potěšila trenérku celková šestá pozice. Plzeňského turnaje se ve 4 kategoriích zúčastnilo celkem 56 družstev, TJ Házená startovala v systému 4+1. V individuálním hodnocení uspěla Adéla Brabcová, jež obdržela cenu pro nejlepší střelkyni, když dala 74 gólů! Stala se i nejlepší hráčkou svého celku, v týmu-B byla takto oceněna Monika Mischniková.

J. Hradec A – skupina L: Astra Praha 20:7, DHC Slavia Praha 17:2, Sokol II. Kobylisy B 18:2, HC Milevsko 21:0, Slavoj Tachov B 30:3, DHC Plzeň A 17:7, SVČ Ledeč nad Sázavou 19:5. O 1. až 4. místo: DHK Slavoj Žirovnice 17:6, Slavoj Tachov A 15:11. Sestava: Brabcová 74, V. Hauserová 37, Klímová 16, Kubínová 12, Malířová 3, Mátlová 6, Mazánková 33, Smejkalová 3.

J. Hradec B – skupina K: HC Háje Praha 10:3, Sokol II. Kobylisy A 8:1, DHK Slavoj Žirovnice 6:5, Sokol Písek 17:1, Slavoj Tachov A 7:10, DHC Plzeň B 3:6, DHK Baník Most 16:3. O 5. až 8. místo: Sokol II. Kobylisy B 15:12, Astra Praha 14:6. Sestava: A. Bláhová, E. Bláhová 3, Dobešová 6, Heřmánková 30, Kneslová 10, Loskotová 5, Mischniková 41, Turková 1.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz