HC Vajgar porazil na domácím ledě SK Telč 6:4

Hokejisté HC Vajgar vyhráli i další domácí utkání, tentokrát porazili SK Telč 6:4. Utkání však nebylo úplně jednoznačnou záležitostí.

V první třetině zápasu se na ledě, snad kromě oboustranných nepřesností, rozhárané hry a jednoho vyloučení na obou stranách, až do jejího závěru moc zajímavého nestalo. Z ojedinělé šance přesně minutu před koncem první části hry skórovali hosté z Telče.

Druhá třetina pokračovala tam, kde skončila ta první, na ledě se však začalo jiskřit a objevily se i první šarvátky. Zejména hostující hráči se s tvrdou hrou hráčů Vajgaru jakoby nemohli srovnat. V čase 27:25 byl vyloučen hradecký útočník Ondřej Jasanský a v oslabení všem ujel jeho spoluhráč Hynek Havelka, ale neskóroval a z protiakce hosté trestali druhým gólem z hole Šebesty. Hned vzápětí přidal třetí gól Telče Sokolík. Hodiny zápasu ukazovaly 28.25, stav 0:3 a střídačka HC Vajgar si musela vzít oddechový čas. Od té chvíle měli domácí jasně navrch a Telči začaly docházet síly. Hráči Vajgaru si tlak opět vynucovali tvrdou hrou a Telč nepouštěli z obranné třetiny. Všechny útočné pokusy domácího HC však zastavil gólman Adam Havlík, do té doby nejlepší hráč zápasu. Minutu a půl před koncem třetiny byli po faulu a následné strkanici vyloučeni na každé straně po jednom rváči a hráč SK Havlík navíc dostal vyšší pětiminutový trest, který se přelil do třetí třetiny.

Po začátku poslední třetiny, v čase 42:13, byl vyloučen hráč hostující Telče a nabídl domácímu týmu přesilovou hru 5 na 3. Tu záhy využil Adam Popelka a snížil na průběžných 1:3. HC Vajgar útočil i nadále a nedal hostům z Telče dýchat. Stejně tak jako ve druhé třetině těžili však ze zlepšené hry HC paradoxně telčští. V čase 50:11 se po individuální akci prosadil Karas. Na světelné tabuli svítil stav utkání 1:4. Hned po následném vhazování domácí hráči opět zavřeli hosty z Telče v jejich obranné třetině a po několikeré výměně puku skóroval z prostoru před brankou Pavel Jon. Stav 2:4. Za další tři a půl minuty, v čase 54:48 skóroval ranou od modré v přesilovce Ondřej Chmel. Stav 3:4. O dvě minuty později, po dalším závaru před brankou hostujícího gólmana Havlíka a střele Zdeňka Ondřeje, vyrovnal stav utkání na 4:4 Ota Lazorišák. Hráči Vajgaru útočili a byla na nich znát obrovská chuť utkání zlomit ve svůj prospěch. To se podařilo dvě a půl minuty před koncem třetiny po faulu na Zdeňka Ondřeje v signalizované výhodě, znovu skóroval Ota Lazorišák, tentokrát po přihrávce Ondřeje Jasanského. Na konečných 6:4 pro HC Vajgar pak do prázdné branky hostů v power play konečný účet zápasu uzavřel aktivně napadající Hynek Havelka.

HC Vajgar J. Hradec – SK Telč 6:4 (0:1, 0:2, 6:1)
Góly a nahrávky:
43. Popelka (Jon, Ondřej), 52. Jon (Lazorišák, Gurka), 55. Chmel (Jasanský, Tomšík), 57. Lazorišák (Ondřej), 58. Lazorišák (Jasanský), 60. Havelka – 19. Kotrba (Sokolík), 28. D. Šebesta (Tušer), 29. Sokolík, 51. Taras (Koreš).
Rozhodčí: Trnka – T. Müller, Mart. Šesták.
Vyloučení: 5:4, navíc J. Havlík (Telč) 5 minut + do konce, Smejkal (Telč) do konce.