HC Vajgar porazil TJ Hluboká nad Vltavou Knights

V desátém kole Krajské ligy ledního hokeje zvítězil HC Vajgar Jindřichův Hradec nad TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:2 po prodloužení!

Zápas byl od první minuty vyrovnaný a zůstalo to tak až do samotného závěru, kdy se nakonec radovali hráči domácího HC.

Hned v čase 1.50 však skórovala Hluboká, když za záda brankáře Ondřeje Houdka dostal puk hostující forvard Holub. Hrálo se ve vysokém tempu a akce se střídaly na obou stranách. V čase 11.34 Vajgar odpověděl na úvodní branku hostí a po akci Hynka Havelky skóroval Zdeněk Ondřej. Vyrovnaným výsledkem skončila i celá první třetina.

Na začátku druhého dějství měli domácí hráči v čase 27.34 půl minuty trvající přesilovou hru 5 na 3, ale nedokázali ji využít. Měli však více ze hry a Hlubokou pouštěli před svou branku jen ojediněle. Minutu před koncem se nechal vyloučit za hákování Robert Procházka. Hosté další  početní výhodu nevyužili a tak i po druhé třetině odcházeli do kabin borci obou týmů za stavu 1:1.

Třetí třetina začala hrou domácích v oslabení, ale Hluboká vyloučení opět netrestala. O další 3 minuty se však už stav zápasu měnil, když se po tlaku hostů trefil Heřmánek. Od té chvíle dostalo utkání nový náboj, rostlo oboustranné nasazení i nervozita. Na straně hostujícího týmu byl v čase 47.22 vyloučen Tomáš Maurenz a hned po nevyužité přesilovce šel naopak do oslabení Vajgar po vyloučení Zdeňka Ondřeje. Ale ani Hluboká svou početní výhodu nevyužila. V čase 52.30 se po úmyslném hrubém najetí do Zdeňka Ondřeje strhla rvačka z níž vyšel vítězně domácí Pavel Jon (viz foto). On i druhý bijec Roman Rákosník ml. dostali trest 5 minut + do konce utkání. Vajgar i nadále tlačil a hnal se za vyrovnáním. Dvě minuty před

koncem, před vhazováním v útočné třetině, si lavička HC vzala oddechový čas a vyplatilo se. Hned za dalších 15 vteřin rozjásal fanoušky opět Zdeněk Ondřej za asistence Oty Lazorišáka. Stav 2:2 vydržel až do konce poslední třetiny.

Pětiminutové prodloužení začalo přesilovou hrou Vajgaru, když se ještě na konci řádné hrací doby nechal vyloučit hostující Štěpán. I když Vajgar přesilovku opět nevyužil, stejně se nakonec radoval. Při hře 3 na 3 naskočili na vhazování před gólmanem Daškem Ota Lazorišák, Zdeněk Ondřej a David Košťál. Po rychlé akci z těsné blízkosti zavěsil vítězný gól David Košťál.

Statistiky (zdroj: jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly a nahrávky:
12. Ondřej (Havelka), 59. Ondřej (Lazorišák), 64. Košťál (Ondřej) – 2. Holub (Štěpán), 47. Heřmánek (Štěpán).
Rozhodčí: Horáček – Karlín, Mart. Šesták.
Vyloučení: 7:8, navíc Jon (Vajgar) a Roman Rákosník ml. (Hluboká) oba 5 minut + do konce.