HC Vajgar ukončil sezónu rekordní návštěvou

Po druhém zápase play off Krajské ligy ledního hokeje skončila pro HC Vajgar Jindřichův Hradec hokejová sezóna. Rozhodující zápas na vlastním ledě prohrál s HC Strakonice 2:3 po samostatných nájezdech.

I když se do druhého kola vyřazovacích bojů vajgarští nepodívají, mohou být právem hrdí na hráče a jejich výborné výkony a přístup k zápasům, na vzkříšení tradičního hokejového klubu a především na skvělé fanoušky, kterých chodilo od prvního zápasu stále více a nakonec jich na ten poslední přišlo neuvěřitelných 845!!! Hokej Vajgaru se tak opět stal nejnavštěvovanějším sportem v Jindřichově Hradci.

HC Vajgar : HC Strakonice  2:3 po SN

Zápas byl od počátku velmi vyrovnaný a také nervózní. Hrálo se o hodně a hráči si toho byli vědomi.  Domácí nastoupili se třemi třemi útočnými řadami a pěti obránci. Z různých důvodů Vajgaru chybělo šest hráčů základní sestavy. I přesto měl Vajgar nakonec více ze hry. Převahu ale bohužel nebyl schopen přetavit v rozhodující gól. Strakoničtí hráči se často uchylovali k filmování, kterým se snažili získat početní převahu a opět se projevila asi největší bolest krajské ligy – rozhodčí. Nicméně je zapotřebí sportovně pogratulovat soupeři k postupu do druhého kola play off.

První i druhá třetina skončily shodně 1:1, takže do třetí části se šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Zápas byl ovlivněn vysokým počtem vyloučených (11:13), z nichž především jedno bylo domácí velmi bolestivé, to když ve třetí části rozhodčí vyloučili na 5 minut a do konce utkání forvarda Zdeňka Ondřeje (v zápase 2 góly) za faul kolenem. Výsledkem 2:2 nakonec skončila i poslední třetina a pětiminutové prodloužení, ve kterém Vajgar nevyužil  minutu a půl trvající přesilovou hru 4 na 3. V loterii nájezdů pak brali jackpot strakoničtí. Za hradecké se trefil pouze Robert Procházka.

I když prohráli, odcházeli hráči Vajgaru jako skuteční hrdinové a s hlavami nahoru. Na led jim za výkon i celou hokejovou sezónu přišli poděkovat věrní fanoušci, ostatní i po zápase stáli na svých místech a tleskali.

Klub děkuje všem za podporu a dle vyjádření svého vedení se rozhodně pro tuto sezónu ještě neloučí a fanouškům vzkazuje: JSME JEDEN TÝM, JSME VAJGAR JINDŘICHŮV HRADEC!

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Góly a nahrávky:
3. Z. Ondřej (Navrátil), 33. Z. Ondřej (J. Heřmánek) – 20. Jar. Hřebíček (J. Švec), 25. Major (J. Švec), rozh. nájezd Dlouhý.
Rozhodčí: Pexa, F. Svoboda – Brůha, F. Strnad.
Vyloučení: 11:13, navíc Z. Ondřej (Vajgar) 5 minut + do konce, D. Papež (Strakonice) 10 minut.