HC Vajgar vyhrál nedělní zápas proti Pelhřimovu

V neděli 10.12. se hráči HC Vajgar na domácím ledě postavili zatím poslednímu celku Krajské ligy ledního hokeje, týmu HC Lední medvědi Pelhřimov B, a byl to opět zápas rozdílných třetin.

Útočník Vajgaru Michal Stach.

V první třetině vše vypadalo jednoznačně. Rychlé góly Filipa Tomšíka, Zdeňka Ondřeje a Oty Lazorišáka do osmé minuty střetnutí přinesly na domácí střídačku klid a pohodu. Tu ještě zvýšil v polovině první části gólem na 4:0 Ondřej Jasanský a tři minuty před koncem třetiny znovu Zdeněk Ondřej. Hrál se rychlý hokej bez vyloučení a častého přerušování.

Přílišná bezstarostnost z první třetiny zřejmě hráče Vajgaru zcela přemohla a ve druhé třetině se hrálo bez elánu a nadšení, jakoby byl výsledek už daný. Před polovinou zápasu se v domácí brance dokonce vystřídali brankáři, když zkušeného Ondřeje Houdka vystřídal mladý Matěj Pachman. Toho pak pelhřimovští hráči velmi rychle na ledové ploše přivítali a v čase 33:07 už na světelné tabuli po gólech hostujících Vrátného a Svobody svítil stav 5:2. A tak skončila i celá druhá třetina.

Zdeněk Ondřej zvyšuje na 5:0.

Ve třetí části se domácí zvedli a po faulu na Zdeňka Ondřeje v přesilové hře pálil ostrými Pavel Jon, 6:2. V čase 49:11, již za vyrovnaného počtu hráčů na ledě, zvyšoval kapitán Michal Gurka na 7:2. Poté se nechal vyloučit Michal Stach za hru vysokou holí, ale hosté své šance na snížení nevyužili a byl to naopak Stach, kdo pět minut před koncem zápasu šikovnou tečí zužitkoval střelu Martina Ištvánika. Poté všechny na stadionu vylekal nekontrolovaný pád hostujícího Kadlece v útočném pásmu. Pelhřimovský forvard se při pádu uhodil do hlavy a musel být ošetřován přímo na ledě. Nakonec však  odjel na střídačku sice zjevně otřesený, ale v pořádku. Na konečných 8:3 v přesilové hře ještě snižoval pelhřimovský Barták.