Hokejbal – Olymp JH: Tragický vstup do jarní části

Dlouho vyhlížené utkání v Novém Strašecí, které navíc bylo dopředu avizováno jako utkání o 4 místo se nám nepodařilo opanovat. Výsledek je možná příliš krutý, ale na to se historie ptát nebude. Na co se ptát bude je, že jsme v posledních čtyřech utkáních získali pouze 3 body, což nás odsunulo na prozatimní 5. příčku v prvoligové tabulce. Před sobotním zápasem s Karlovými Vary máme nad čím přemýšlet a co vylepšovat.

Střely: 34:20,  vyloučení: 5:3, přesilovky: 3:5, využití: 0:0, v oslabení 1:0
Sestava: Janák – Adam, Hunal, Landkammer “C”, Kiss, Štěch, Maryška, Mátl B. – Mátl D., Matějka, Čapek “A” – Marko, Plášil, Škarda – Schmidt, Klimeš, Gregor

Komentář k zápasu:

Zápasy, kterými vstupují týmy do sezóny, jsou vždycky velkou neznámou. Měli jsme pouze jedno utkání v rámci zimní přípravy, přesto jsme si na soupeře věřili, ačkoliv vzájemná zápasová bilance je lepší pro Nové Strašecí. A poslední věc, domácím se podařilo den před našim zápasem porazit na nájezdy Suchdol.

Předzápasové kalkulace

Když jsme Suchdol porazili 7:3 a oni jen 3:2 na nájezdy, tak to by sme je měli dát, ne?” Omyl, velký omyl. “Navíc bychom se odpoutali na 4. místě a kdybychom neztráceli body jako na konci podzimu, mohli bychom se poprat i o třetí místo!!” Haha, další velký omyl 🙂 Spekulace mohou být všelickteré, ale realita je realita. Nicméně její krutost nás překvapila všechny 🙁

Parádní vstup do utkání…

Trenér v čase 0:00 : “Hlavně nedostaňte gól a zkusíme je zatlačit u nich!”
1. lajna: “Jasně”.
Trenér v čase 0:00 : “Na svá místa!”
Trenér v čase 0:17 : “Hm, tak střídáme…”.

Takže těžko říct, kdo za to může, jestli trenér, jak jsem avizoval na FB ihned po zápase, nebo naše elitní formace 🙂 Ze statistického ohledu je však jasné, že když dostaneš gól brzo, tak je to téměř pokaždé dost naprd. Nicméně my se nesložili a do konce třetiny už neinkasovali. To jsme si nechali na později 🙂

… a zbytek utkání

No a jak bylo naznačeno, nepřestali jsme inkasovat. Ve druhé třetině jsme inkasovali jenom jednou. Nutno podotknout, že zápas nebyl příliš líbezným spektáklem, ale vzhledem k tomu, že se hrálo v Novém Strašecí a domácí byli opticky lepší, mohlo se líbit. Ale tento laciný způsob odvedení pozornosti od výprasku mi asi nevyšel, nebo ano?

Pomineme-li brzký gól, zlomem utkání se stal úvod třetí třetiny, kdy jsme ve vlastní přesilovce přišli o elitního útočníka na 10 minut, poté, co byl nešetrně narumplován na prkna a následně se jal dožadovat spravedlnosti trošičku jadrným, košatým a možná i košilatým způsobem u atraktivnějšího z rozhodcovské dvojice (zkrátka jak mu narostl zobák bez chození kolem horké kaše, pozn. red.).

Poté se povolilo stavidlo v naší klícce (kuřík, pozn. red.) a nasypalo se nám to tam jako když bába sype z nůše (stará hradecká hokejbalová uzance/množstevní jednotka pro “hodně”, pozn. red.). Nutno podotknout, že nám to chuť k jídlu v nedaleké restauračce neubralo. Docela dobře tam vaří, byla by to škoda 🙂 A tímto bych to ukon…

Ale to mám přece, přece říct jáá !!!!

Tak to řekni !

A to je konec, tády dáda dáda 🙂

Hvězda utkání: Ivan Adam

Pozápasové ohlasy:

Martin Marko (#17): “Zápas jsme nezačali dobře a mizérie pokračovala až do konce zápasu. Domácím se dařilo téměř vše, na závěr se prosadili i při naší tragické přesilovce. Z tohoto zápasu si lze vzít pouze málo dobrého, jestli vůbec. V sobotu musíme bodovat, jestli nechceme, aby jsme začínali play off na hřišti soupeře”

Martin Čapek (#9): “Dnes jsme nehráli dobře, soupeř nás zaskočil nasazením. V přesilovkách jsme se mohli do zápasu vrátit, ale netrefili jsme pořádně branku. V závěru jsme odešli a byl z toho debakl. Musíme se poučit, takhle přesně se bude hrát Play-off, facka snad přišla včas.

Vít Štěch (#20): “Myslím,že nikdo z týmu nečekal takovou tragédii.Nedávali jsme góly ale naopak dostávali,když jsme dostali gól v přesilové hře.Já si z toho zápasu odnesl zkušenosti.Doufám,že se Lukáš Maryška co nejdříve uzdraví.”