0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Roman Pišný

HOKEJBAL: Prvoligové derby bylo v klidu, body zůstaly na Hvězdárně (Roman Pišný)

Okresním derby zakončila základní část I. ligy – Západ mužstva TJ HBC J. Hradec a SK Suchdol nad Lužnicí. „Bude to zápas o jarního krále jihu Čech, chceme uspět,“ znělo z tábora týmu od Lužnice, kterému se pravidelně na jindřichohradecké Hvězdárně daří. Vyhrál tam v letech 2011 i 2013. O poslední letošní březnové sobotě ovšem Olymp na domácím hřišti hostům žádné body nedaroval. Nutno dodat, že se v duelu hrálo jen o prestiž, protože už před ním bylo jasné, že Suchdol půjde do čtvrtfinále proti Liticím ze třetí a J. Hradec proti Novému Strašecí ze čtvrté příčky.

PROFIL KLUBU - TJ HBC Olymp Jindřichův hradecTJ HBC Olymp J. Hradec – SK Suchdol 4:2 (1:1, 1:1, 2:0). Branky: 10. Plášil, 25. Hunal, 40. I. Škarda, 43. Košťál – 11. Císař, 22. Hadrava. Asistence: I. Škarda, Košťál, Čapek, Jann, Plášil, D. Mátl – Laurinc, Schandl. Střely na branku: 23:19. Vyloučení: 2:2. Využití přesilovek: 1:0. Rozhodčí: Daněk – Michailidis, 104 diváků. Pěkné počasí, největší návštěva sezóny na Hvězdárně, velká výprava skvělých fanoušků Suchdola s bubny, popěvky a výbornou náladou. Častý potlesk, aplaus na konci. Derby se prostě vydařilo, mělo důstojnou kulisu. Hra obou týmů odpovídala tomu, že se o moc nehraje. Probíhala dlouho bez emocí, v přátelském duchu. Převaha hostů byla v první třetině očividná, hrálo se téměř stále před brankou domácího gólmana Jana Janáka, ale střel na jeho branku příliš nešlo. Suchdol sice pálil ze všech pozic, avšak rány létaly kamkoliv, spoustu jich zblokovala obrana Olympu. Ten byl ve hře dopředu mnohem nebezpečnější, jeho šance výraznější. V 10. minutě našel míček před svatyní hostů Jiří Plášil a dostal svůj tým do vedení, které trvalo pouze 62 vteřin. Vyrovnání zařídil Pavel Císař, jenž nabral svoji pověstnou rychlost podél pravého mantinelu, profrčel okolo beka Bronislava Mátla a krásně zavěsil – 1:1. Pěší hokejbal pokračoval i po změně stran, nikomu se do přílišného pohybu nechtělo. Ten, kdo zrychlil, měl hned navrch. Hostující Marek Hadrava tempo zvýšil dvakrát. Nejprve obešel trojici spících jindřichohradeckých hráčů, ale Janákovu branku přestřelil. Pak se rozběhl znovu z vlastního obranného pásma, ocitl se s Markem Hemberou v situaci dva na jednoho, rozhodl se pro střelu, která si našla místo mezi Janákovými betony. V těchto chvílích byl Suchdol lepší, avšak náskok nezvýšili střelou z prostoru mezi kruhy Jiří Kalát ani bekhendem Martin Lakatoš. Hosté mohli poté žehrat na moment, který jako jediný vybočil z přátelského pojetí zápasu, když Marek Apfelthaler loktem fauloval domácího Ivana Škardu. V přesilové hře pěknou kombinaci zakončil Martin Hunal bombou od modré čáry – 2:2. Vyrovnání postavilo Olymp na nohy a ve třetí třetině byl lepší, i když ještě musel přežít tisíciprocentní šanci Císaře, který ani neví, jak je možné, že ji neproměnil. Poté už se sčítaly pouze možnosti na straně Olympu, nejdříve Martin Klimeš po parádně vyřešeném přečíslení tří na dva trefil břevno. Vzápětí dalekonosnou Plášilovu střelu od červené škrtnul I. Škarda a domácí celek měl zpátky vedení, které poté David Košťál po krásném pasu od Davida Mátla stvrdil svým premiérovým prvoligovým gólem.

Jaroslav Supek (J. Hradec – trenér): „Konečně naše hra byla k dívání. Byla tu parádní atmosféra, pro tohle se hokejbal hraje. Myslím si, že Suchdol doplácí na fakt, že má příliš mnoho hráčů, těžko se pak dostává do tempa. Dnes byl jeho slabinou brankář.“

Pavel Hembera (Suchdol – obránce): „Byla to taková pohoda, hrálo se v klidu. Gratuluji Olympu k vítězství.“

J. Hradec: J. Janák – Landkammer, B. Mátl, Hunal, Čapek – Plášil, Marko, I. Škarda, Košťál, Jann, D. Mátl, Klimeš.

Suchdol: Šlefr – Látal, Hadač, Apfelthaler, Schandl, Vrbka, P. Hembera – Kalát, Blafka, Lakatoš, Hadrava, Kulik, Smutný, Císař, Pultr, J. Krejčí, M. Hembera, Laurinc.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L