3.7 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Hokejbalisté J. Hradce roznesli Chlumec a jsou opět v čele

Naprosto jednoznačný průběh mělo střetnutí 8. kola hokejbalové I. ligy, v němž jindřichohradecký Olymp doma deklasoval Chlumec nad Cidlinou. Jihočeský celek si značně vylepšil skóre, díky čemuž se vrátil nazpátek do čela průběžné tabulky. V neděli 23. října se od 14 hodin představí v Jihlavě, jež sezónu nezačala dobře, ale v posledních pěti svých zápasech bodovala a vyhoupla se už na pátou příčku. Olymp tedy na Vysočině čeká tuhý boj.

TJ HBC Olymp J. Hradec – HbC Chlumec n./C. 10:0  (2:0, 2:0, 6:0). Góly a nahrávky: 3. D. Mátl (Hunal, Slanina), 3. Klimeš (Miláček, Škarda), 19. Slanina, 27. Slanina (Čapek), 32. Štěch (Škarda), 32. D. Mátl (Hunal, Čapek), 33. Slanina (Landkammer, Čapek), 35. D. Mátl (Slanina, Landkammer), 40. Slanina (Čapek, Landkammer), 44. Hunal (Plášil, Škarda). Střely na branku: 49:11. Vyloučení: 0:4. Využití přesilovek: 3:0. Rozhodčí: Horský – Vokurka, 86 diváků.

Hokejbalisté J. Hradce roznesli Chlumec a jsou opět v čeleZačátek utkání proti Vrtačkám z Chlumce udal tón celému dalšímu průběhu. V 74. vteřině šel na trestnou lavici Petr Synek a jeho spoluhráči se v oslabení dokázali bránit jen 47 sekund, než inkasovali z hole Davida Mátla. Při dalším střídání už Olymp vedl 2:0, když se prosadil Martin Klimeš. Góly padly v rozmezí 41 vteřin. Další branky domácí celek v první třetině nevstřelil, i když šancí měl habaděj. Hlavní překážkou v navyšování  skóre byl chlumecký gólman Václav Kycelt. Avšak ve druhém dějství jej z trestného střílení Libor Slanina vyškolil – 3:0. Stejný hráč po chvíli přidal i čtvrtou branku a potvrdil, že má zase skvělou fazónu, vždyť v posledních dvou kolech vstřelil 9 branek a u dvou asistoval! Jakoby si vzpomněl na své hokejbalové začátky, kdy v dresech Quakers, DDM a Plzeňky v okresních žákovských a dorosteneckých soutěžích ustanovil nepřekonatelné rekordy. Rapidně s vývojem skóre Jihočeši pohnuli při vstupu do třetí třetiny, kdy za časové údobí 3:07 min. Kycetla překonali Vít Štěch, D. Mátl, Slanina a znovu D. Mátl – 8:0. Unaveného gólmana Chlumce neměl kdo vystřídat, protože hosté přijeli pouze v jedenácti a bez náhradního brankáře. Nejzaměstnanější muž zápasu tak musel zůstat v kleci až do konce a nakonec vypít i hořkou desítku, jíž mu 102 sekundy před závěrečným klaksonem nalil využitou přesilovkou bek Martin Hunal. Na opačné straně hřiště slavil třetí prvoligové čisté konto v kariéře Filip Janák. Dosáhl ho ve 38. startu mezi muži v I. lize, mezi nimiž debutoval jako šestnáctiletý 27. dubna 2014. Proti Chlumci měl 11 zákroků, z nichž nejošemetnější byl ten, při kterém vyrazil balónek na břevno.

Bronislav Mátl (J. Hradec – obránce – vyhlášen nejlepším hráčem zápasu): „Bylo to na jednu bránu, jen se řešilo, kolik jim dáme. Spoluhráči si ze mne dělali srandu, říkali, že jsem vystřelil tolikrát, co dohromady za těch skoro třicet let, co hokejbal hraji. Dopadlo to ovšem jako obvykle, gól jsem nedal a nemám ani žádný kanadský bod.“

J. Hradec: F. Janák – Hunal, Plášil, Štěch, Landkammer, B. Mátl, Tržil – D. Mátl, Čapek, Slanina, Miláček, Klimeš, Škarda.

Roman Pišný – více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Foto: Martin Pavlík


Hokejbalisté J. Hradce roznesli Chlumec a jsou opět v čele

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L