Hokejbalisté Olympu prohráli třetí zápas v řadě

Ze čtyř zápasů, které v řadě za sebou odehráli prvoligoví hokejbalisté Olympu J. Hradec na hřištích soupeřů, vytěžili pouze tři body za výhru v Jihlavě. Poté neuspěli v Karviné a Opavě. Do třetice nyní prohráli i v Třemošné, což se dá považovat za překvapení. Z prvního místa tabulky je tato černá série poslala až na čtvrté. Ukončit ji budou chtít doma na jindřichohradecké Hvězdárně, kam v neděli 13. listopadu přijedou Tygři z M. Boleslavi. Utkání začne ve 14:30 hod.

Olymp J. Hradec zvládl souboj o první místo proti KeltůmTJ Tatran Třemošná – TJ HBC Olymp J. Hradec 3:2 (2:1, 1:1, 0:0). Branky a asistence: 4. Stráský (Holý), 8. Vetýška (Hora, Vlasák), 22. Vlasák (Hora, Ulč) – 12. L. Zayml (Slanina, Plášil), 19. Klimeš (Plášil). Střely na branku: 24:19. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Baco – Pečený, 32 diváků.

Třikrát po sobě Olymp nezvládl vstup do zápasu. V Karviné prohrával 0:3, když inkasoval třikrát během 47 sekund, v Opavě za šest minut také platil stav 0:3 a o první listopadové neděli v Třemošné to bylo v polovině osmé minuty 0:2. „Zase jsme začali špatně, nějak se venku nemůžeme dostat to tempa. V Třemošné jsme po druhé inkasované brance zvýšili důraz a aktivitu, což vedlo ke snížení ještě do přestávky,“ okomentoval první dějství kapitán J. Hradce Martin Landkammer. Převahu z konce úvodní patnáctiminutovky si hosté přenesli i do prostřední části a zaslouženě vyrovnali díky parádní trefě Martina Klimeše – 2:2. Bohužel pro Jihočechy smírný stav vydržel pouze 132 vteřin, než domácímu Tatranu vrátil vedení český juniorský reprezentant Jakub Vlasák. „V poslední třetině jsme se snažili vyrovnat, byli jsme lepší, šance jsme také měli, ale naše koncovka je špatná. Proto jsme ani v Třemošné nebodovali,“ uvedl Landkammer. Tu největší příležitost na srovnání stavu měl David Mátl, ale také neuspěl. „V neděli doma už musíme vyhrát, přivítali bychom proti Boleslavi pomoc diváků,“ zve obránce s kapitánským céčkem fanoušky na Hvězdárnu.

J. Hradec: J. Janák – Hunal, B. Mátl, Štěch, Landkammer – Plášil, D. Mátl, Čapek, Slanina, Klimeš, Miláček, L. Zayml, Prokop.