Hokejisté Vajgaru postoupili do play off

V neděli 4. března sehrál HC Vajgar důležitý zápas o účast v play off Krajské ligy ledního hokeje. Vajgar potřeboval za každou cenu zvítězit, a to i za dva body, neboť již předem bylo zřejmé, že Spartak Soběslav, v tu chvíli největší konkurent o účast ve vyřazovací části, doma porazí poslední Pelhřimov.

HC Vajgar : HC Vimperk 2:1 po SN

Od úvodních minut se hrál hokej na vysoké úrovni, rychlý, fyzický, útočný, o každý centimetr ledu. Vimperk, i když již měl dávno účast v play off jistou zápas nevypustil, naopak, od prvních minut nedal domácím nic zadarmo.

Nakonec to byl infarktový mač dvou gólových momentů s rozuzlením až v nájezdech. První gól vsítil Vimperk zblízka až ve druhé třetině po sérii našich nepřesností před brankářem Vajgaru Tomášem Kubešem. Vyrovnání přišlo přesně o deset minut později z hole hrdiny utkání Roberta Procházky.

To bylo tak. Forvard Ota Lazorišák v útočném pásmu vyhrál jednu z mála buly, ze kterých ho rozhodčí nevykázali, puk se dostal k Robertu Procházkovi, který jej posunul Zdeňkovi Ondřejovi na levý mantinel a objel vysunutého útočníka Vimperku. V ten moment vyslal Ondřej přihrávku zpět Procházkovi na vrchol kruhů a bylo. Bum, prásk a obrovská radost rekordního počtu fanoušků! Srovnáno na 1:1. Stejným poměrem skončil i celý zápas a následné prodloužení, ve kterém Vimperk nabídl Vajgaru přesilovou hru 4 na 3. Tu ale domácí borci sehráli prach bídně a tak se šlo do dovednostních soutěží.

V první sérii nájezdů se zprava nemýlil tradiční hradecký exekutor Ondřej Jasanský střelou pod vyrážečku. 1:0. Vimperk vyrovnal díky hráči ve Vajgaru velmi dobře známého jména. Skóroval syn bývalého hradeckého hokejisty Rudolf Suchánek ml. 1:1.

V druhé sérii Zdeňku Ondřejovi při nájezdu skočil brankář hostí pod nohy a vyrazil puk. Vimperk neproměnil, Tomáš Kubeš chytil. Stále 1:1.

Třetí řadu začal Ota Lazorišák neomylně provedeným blafákem do backhandu. 2:1. Vimperk srovnal. 2:2.

Pak se pomalu s hlavou nahoru rozjel Robert Procházka. Míchal pukem tak dlouho a tak rychle, až se mu otevřel prostor u pravé tyče. Robert moc dobře věděl, co dělá a poslal puk po ledě za záda ležícího brankáře Podskalského. 3:2.

Pavel Jon, ani kapitán Vimperku Chaloupka v poslední sadě nájezdů neproměnili. Konec zápasu a postup do vyřazovací části!