5.7 C
Jindřichův Hradec
29.03. 2023
Články

Hradečáci páru mají, další rekord překonají

26. července se v Jindřichově Hradci odehraje další pokus o vytvoření rekordu. V minulých letech se povedlo vytvořit rekord v počtu Bílých paní na jednom místě a rekord v největší živé pětilisté růži. Letos budou Hradečáci a turisté na konci července na náměstí Míru vytvářet nejdelší živý vlak.

Pokus o rekord s názvem Hradečáci páru mají, další rekord překonají budou, stejně jako v případě rekordu s pětilistou růží, provázet barevná trička. Ta každý účastník dostane zdarma na památku – je jich celkem pět stovek a jsou ve dvou barvách, zelená a černá. Na začátku živého vlaku bude velká papírová maketa lokomotivy, kterou vyrobili žáci jindřichohradecké Základní umělecké školy Vítězslava Nováka, a za ní se budou střídat zelené lidské vagony a černé spojnice mezi nimi. Rekord symbolicky odkazuje na místní raritu – jindřichohradeckou úzkokolejku.

Akce v rámci turistického TOP týdne začíná ve 13 hodin, zhruba ve 14 hodin se začnou vydávat trička a registrovat účastníci. Rekordní den na náměstí bude trvat zhruba do 17 hodin a hrát k němu bude kapela Klaret. Všichni, kteří mají zájem pomoci Jindřichovu Hradci k vytvoření třetího rekordu, jsou srdečně zváni!

Foto: Adam Hudec

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L