Po parádním týmovém výkonu a obětavosti všech hráčů získávají hráči Lions další skalp Prostějova, opět o 20 bodů a tentokrát i se stovkou na straně Lions!

23.11.2016, 18:00:00
Orli Prostějov 81
BK Lions J.Hradec 101
Po čtvrtinách: (27:31,45:54,62:74)

Paráda, paráda paráda. Óda na bojovnost a týmovost! To byl zápas v Prostějově! Byla to však tvrdá práce a ač výsledek vypadal jednoznačně, ale ještě 4 minuty před koncem to nebylo úplně uzavřené – maximální koncentrace našich hráčů však nepřipustila žádné komplikace!

basketbalZápas začal největší hrozbou domácích, Lukáš Palyza okamžitě trefil trojku, když stejný hráč přidal další 2 body, vedl Prostějov po necelých 2 minutách 5:2. My jsme však od první chvíle agresivně bránili a snažili se jít do rizika, což se nám bohužel v první čtvrtině po faulech nedařilo (celkem 8 faulů). Vyvedli jsme však Prostějov z rytmu. V útočné fázi jsme si vytvářeli jasné pozice -míč létal mezi hráči, nesobecké počínání a touha po výhře byla vidět od prvních okamžiků. V první čtvrtině nás útočně držel především Malcolm Brooks. Po trojce Palyzy však Prostějov vedl ve 6. minutě o 3 body. Kdo by však řekl, že jde o poslední vedení domácího celku. Naši hráči nepolevovali, rvali se o každý míč jako lvi, kteří týden nejedli a dostali maso. Každý si chtěl zobnout! Každý hráč na hřišti přesně odváděl pokyny trenéra a soustředěnost se projevila. Když se bojuje v obraně, útok přijde sám, to je známé pravidlo – a platilo i dnes. Naši hráči stříleli s vysokou úspěšností a Prostějov netušil, kde mu hlava stojí. Dostali jsme se do vedení a jen škoda zbytečných občasných momentů nekoncentrovanosti, náš soupeř hned trestal. I tak jsme vedli po čtvrtině o 4 body.

Začátek druhé kvarty, opět óda na lví výkon! Šustek s Cantym přidali 4 body, poté jsme ubránili po celých 24 sekund a další lví dráp do raněných Orlů přidal Lipkins trojkou a naši borci vedli po 2 minutách dvouciferným rozdílem! Prostějov se snažil, my jsme však vždy dokázali odpovědět stejnou mincí. K parádnímu výkonu se rozehrál i Lukáš Stegbauer, který neomylně trestal chyby v obraně domácích.2 minuty před koncem jsme vedli o 13 bodů, Prostějov však reagoval 6 body v řadě. Terrell Lipkins si však v posledních sekundách poločasu doslova vyvodil svého obránce a náš tým vedl o 9 bodů!

A ani začátek druhé půle neznamenal polevení – naši kluci prostě výhru chtěli!Brooks dvojka, Lipkins další dvoubodový zářez a dvouciferné vedení bylo za 2 minuty zpět. Lavička žila, hráči padali na pusy!Canty se Zuzákem přidali další 4 body a když Lipkins přidal z rychlého protiútoku další dvoubodový příděl do orlího koše, vedli jsme v 6. minutě o 17 bodů! Neskutečná destrukce! Prostějov vůbec nevěděl, co hrát, naše obrana byla opravdu blízko od dokonalosti! Až poté se soupeř trošku probral, my jsme však nepolevili a před poslední čtvrtinou jsme vedli o 12 bodů!

Jestli domácí fanoušci věřili ve zvrat, dostali ráznou odpověd i v nástupu do poslední čtvrtiny. Šoula s Tawiahem přidali 4 body a když po korigaci Norwy přidal Lukáš Stegbauer další trojku, bylo zpět vedení o 17 bodů. Tawiah se Šoulou však nehodlali ustat, a když si řekl i náš Terrell, že by už také neškodilo hodit si na koš, vedli jsme v 5. minutě o 20 bodů! Prostějov jen koukal, nezmohl se na nic. Náš tým jasně směřoval ke svému cíli a nakonec jsme pokořili i hranici 100 bodů díky našemu starému pardálovi (věkem) s výkonností mladíka, Standovi Zuzákovi – tomu samozřejmě gratulujeme, do týmové kasy bude muset něco přihodit (takhle zkušený hráč by měl vědět, že v této chvíli se míč půjčuje mladým zelenáčům:) )

K našemu výkonu nelze nic vytknout, až na pár zbytečných ztrát – byli jsme lepší v úspěšnosti střelby (pouze v TH byli domácí lepší), doskocích, asistencích, ztrátách. Zkrátka ve všem!

Hráčem zápasu byl zvolený Terrell Lipkins, který měl zápas z pozice rozehrávače zcela pod kontrolou. Dnes však cenu zápasu získává opět celý tým! Protože bez toho bychom dnes nevyhráli!

Jdeme dále a náš cíl na USK je stejný! Žádné velkohubá prohlášení, pouze pokora a respekt k soupeři!

Karel Forejt (trenér Lions Jindřichův Hradec):
Jsem šťastný, v Prostějově jsem naposledy vyhrál ještě s Nymburkem. My jsme dneska předvedli dobrou kvalitu, domácí jsme přestříleli a taky jsme měli potřebnou kvalitu v obraně. Jsem za tohle vítězství hodně rád, kluci si ho rozhodně zasloužili.
Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov):
Byli jsme daleko horší, Hradec si zasloužil vyhrát. Od začátku tlačil, byl daleko rychlejší v situacích jeden na jedna, dostával se do střel, které neomylně proměňoval. Nám se v útoku nedařilo a tím jsme přestali hrát v obraně. Dostali jsme 31 bodů už v první čtvrtině, v poločase 54. Bez nasazení a komunikace v obraně se nedá vyhrát.

Radim Valcha – BK Lions

STATISTIKA ZÁPASU:
Střelci domácí: Palyza 18, Novák M. 15, Marko a Norwa 11, Dokoupil 9, Jacobs 8, Sehnal 5, Goga a Souček 2
Střelci hosté: Lipkins 20 (5 doskoků, 4 asistence), Brooks (3 doskoky, 4 asistence) a Stegbauer 15, Zuzák (7 doskoků) 14, Tawiah (8 doskoků) 10, Canty 8, Fait 7, Šoula (4 doskoky, 5 asistencí) a Šustek (4 asistence) 5, Dlugoš 2