Hradečtí Lvi porazili Prostějov

BK LIONS J.Hradec – Orli Prostějov  85:78 (17:25, 37:45, 66:62)

Utkání otevřel trojkou hráč hostí s č. 15 Brian Fitzpatrick, na kterou vzápětí odpověděl domácí PointGuard Lipkins. Poté následovala série hostí, ve které šli do trháku rozdílem devíti bodů, čemuž následoval Time-out domácích. Po Time-outu se vzápětí trefil domácí Malcolm Brooks a po následné ztrátě hostí byl faulován Lipkins, po opuštění prostoru lavičky trenérem hostí, obdržel podle rozsudku rozhodčích Technickou chybu. Zbytek čtvrtiny byl poměrně vyrovnaný s rozdílem 8 až 10 bodů. První čtvrtina skončila výsledkem 17:25.

Druhá čtvrtina měla po celou dobu vyrovnaný průběh. Ve chvíli, když se trefil domácí tým, tým hostí odpověděl stejnou mincí, a proto se udržoval téměř konstantní odstup Orlů. Avšak v 8 minutě obdržel trenér domácích Technickou chybu, taktéž za opuštění prostoru lavičky. Poločasové skóre bylo 37:45.

Drůhý poločas začali Lions náporem, který však měl za následek čtvrtý faul Malcolma Brookse a následovala Technická chyba za nevhodnou gestikulaci, po které byl nucen opustit hrací plochu. Po 5 minutách otočili domácí Lvi skóre a po nádherné nahrávce Terrella Lipkinse, poslal neskutečnou smečí Ryan Canty domácí tým do vedení 56:51. Hosté však nehodili flintu do žita a po šesti proměněných trestných hodů v řadě, skóre opět vyrovnali na 59:59. Poslední dvě minuty 3. čtvrtiny byly v režii domácího Jiřího Šouly, který dal 9 bodů v řadě a dostal domácí celek do vedení o 4 body na konci hracího období.

Do 4. čtvrtiny vstoupil domácí celek opět aktivně a s velkou podporou domácích fanoušků, se v 5 minutě dokázal po šestce Lipkinse vzdálit již na 9 bodů. V 6 minutě byl potrestán hráč Orlů s č. 17 Dyck za nafilmování pádu. To domácí ještě více nakoplo a v 9 minutě po dvou proměněných trojkách Lipkinse a Faita se domácí utrhli již na 13 bodů. V posledních dvou minutách utkání se hostující celek snažil výsledek ještě zvrátit, ale 6 body v řadě už jen korigovali vítězství domácích LIONS. Zápas skončil výsledkem 85:78 ve prospěch BK LIONS J. Hradec.

• Hradečtí Lvi porazili Prostějov

Domácí trenér Karel Forejt:“ Byl to nesmírně náročný zápas pro nás pro všechny, je to tak vyrovnaná soutěž a rozhodují detaily. V první půli jsme tahali za kratší konec, nutno podotknou, že mě tým Prostějova velmi překvapil úspěšností střelby z trojkové linie. Tam jsme ustáli v jednu chvíli rozdíl 12 bodů, nevypadalo to pro nás velmi dobře. Kluci chtěli, ale trochu se nám tam vkrádala křeč. Ve druhé půli naštěstí je naše velmi silná zbraň začátek 3. čtvrtiny, který jsme opět zvládli. Poměrně rychle jsme se vrátili do zápasu a pak to byly obrovský nervy. Jsem rád a vůbec Zbyňkovi nezávidím, protože dávat během sezóny do kupy úplně nový tým je prekérní situace. “

Hostující trenér Zbyněk Choleva: “Jsem z toho smutný , protože po tom průběhu, když jsme se v první půli snažili. Byli jsme produktivní a drželi jsme Hradec pod tlakem, byť hráli doma. Ale co se nám nepovedlo, byl vstup do druhé půle zápasu. Přestali jsme bránit a byli jsme statičtí do zónové obrany Hradce a přestali jsme útočit na koš a stejně je to i v obraně. Ten rozdíl udělal Jiří Šoula, který po vyfaulování Brookse převzal Hradec na svoje záda. Svou úspěšností a aktivitou ten zápas rozhodl a my jsme nebyli schopni ho ubránit. Takže gratuluji k vítězství Karlovi Forejtovi.“

Fauly: 23-19

Body domácí: Lipkins 26 (3d,4a,4 stealy), Šoula 17, Zuzák 14, Brooks 12, Canty 9 (7d, 5bl), Šustek a Fait 3, Tawiah 1 (4d, 3bl)

Body hosté: Dyck a Fitzpatrick 18 (oba po 6d), Simmons 12 (6d, 8a), Sehnal 11, Jacobs 9, Novák a Dikas 4, Vašát 2