Hradečtí Lvi rozsápáni na kusy

V sobotu vstoupili BK Lions do nového ročníku Kooperativy NBL zápasem proti ČEZ Basketball Nymburk. A nebyli to Lvi, kdo si hrál se svou kořistí.

bk-lionsNymburk začal hned od začátku zápasu pěkně zostra. První 4 trojkové pokusy padly do obroučky a favorit tak vedl po 3 minutách 12:0. Šampion celý zápas produkoval nátlakovou obranu, která mladému týmu LIONS dělala velké problémy. I domácí však předvedli několik hezkých akcí, včetně 2 smečí Tawiaha, Nymburk však i nadále přidával jisté koše.

Ani druhá čtvrtina nenapovídala snížení aktivity favorita, který byl viditelně natěšený na první zápas. Kouč Gingsburg točil pravidelně celou sestavu a skóre narůstalo. Domácí mladíci měli velký problém proti nátlakové obraně, tyto zkušenosti jim však mohou pouze a jen pomoci.

Ve druhém poločase se domácí snažili hrát aktivní basketbal, proti megafavoritovi to však nemohlo stačit, i tak však LIONS sympaticky bojovali a za druhý poločas si zaslouží pochvalu.

Nymburk ukázal velkou kvalitu, a pokud bude hrát tímto stylem po celou sezónu, nenajde se moc příležitostí k jeho poražení. Domácí bojovali, mladíci prošli křtem ohněm, na víc to však dnes nestačilo.

Ohlasy

Domácí trenér Karel Forejt: “Gratuluju Nenovi a Nymburku k zasloužené výhře. Věřil jsem, především v prvním poločase, že budeme trošku déle držet přijatelný odstup. Od samotného úvodu však Nymburku padaly trojkové střely a to určilo ráz zápasu. Je strašně těžké hrát proti takovému týmu, hráči umí všechno a těžko se dají zastavit. Ve složení našich mladých nezkušených  je to ještě těžší. Chci však vidět pozitivní věci a to byla druhá půle, kdy jsme si trošku napravili reputaci a za druhou polovinu můžeme odejít se vztyčenou hlavou.“

Hostující trenér Ronan Ginzburg: “Zápas jsme začali dobře a kontrolovali jsme hru. Dali jsme hodně trojkových pokusů. Věděli jsme, že proti nám stojí mladý tým. Udělali to nejlepší a mohou hrát lépe. Nás i soupeře čeká dlouhá sezóna a já jim přeji to nejlepší.“

Nejlepší hráč: Bryon Allen (Nymburk)

Statistiky utkání:

Výsledek:  61:105

850 diváků

Trojky: 6 – 12; TH: 18/15 – 16/11; Doskoky: 27 – 42; Fauly 18 – 19;

Body domácí:Brooks 21, Zuzák 13, Tawiah 12, Šoula 7, Fait 6, Stegbauer 2

Body hosté:Allen 20, Sant-Roos 15, Ibekwe 14, Meier 9, Hruban 8, Kříž, Pumprla a Peterka 6, Svoboda 5, Benda 4, Welsch 2