Hradečtí lvi v sobotu porazili Brno

Další důležitý zápas domácích nezačal vůbec růžově. Brno za 3 minuty trefilo naprosto vše a vedlo 10:0. Domácí se však rychle vzpamatovali, přitáhli obrátky v obraně a díky výbornému týmovému výkonu stáhli do konce čtvrtiny manko na 4 body.

Po čtvrtinách: (20:24,50:43,74:67)

Hradečtí lvi v sobotu porazili BrnoVe druhé čtvrtině již opět nastoupili LIONS, jak je doma známe. Agresivní obrana společně s neskutečným publikem táhli domácí do trháku. Vynikali především Lipkins s Brooksem, obranná fáze však fungovala a domácí vedli v poločase o 7 bodů.

Nástup do druhého poločasu měli domácí opět drtící – 8 bodů v řadě znamenalo vedení 58:45. Brno však nesložilo zbraně, probral se Sinadovič a MMCITÉ se stále drželo na dostřel.

Poslední čtvrtina byla již ve znamení snahy Brna, zabojovat o výsledek. Domácí však trpělivě bránili, v útoku pokračoval výborný týmový výkon všech hráčů (českých i zahraničních!!!) a LIONS dotáhli zápas do zasloužené výhry.

Domácí trenér Karel Forejt:“Díky za gratulaci. Po katastrofálním úvodu, kdy jsme ztráceli úplně ve všem, byli jsme bez krve a energie, tak jsme se na můj vkus až rychle vzpamatovali na můj vkus. Čekal jsem, že to budeme dotahovat déle Přišel rychlý obrat a pak jsme měli otěže zápasu ve svých rukách. Ani na vteřinu jsme si však nemohli jistí výhrou. Čekal jsem těžký zápas a těžký zápas to byl až do posledních sekund. Brno hrálo v útoku velmi dobře, pro diváky zajímavý zápas. Rozhodlo domácí prostředí, fantastičtí diváci se sešli a fandili, spolu s nezměrnou bojovností všech hráčů, kteří šli na krev a pro výhru udělali snad všechno.“

Hostující trenér Zorah Helbich:“Gratuluji kolegovi k výhře. Čekali jsme těžký zápas, protože tady v J.Hradci mnoho týmů nevyhrává. Věděli jsme, ze klíčem bude obrana. V útoku jsme si věřili, dali jsme 90 bodů, ale v obraně jsme nepodali výkon, a to byl problém. Problém byl i nesoustředěnost na náš plán zápasu ve druhé čtvrtině, kde jsme prohráli o 11 bodů. To jsme potom doháněli do konce zápasu, ale nepovedlo se. Ještě jednou gratuluji. My máme příští víkend důležitý domácí zápas proti USK, z toho musíme získat pozitivní výsledek .“

Nejlepší hráč: Terrell Lipkins (LIONS)

Statistiky utkání: 975 diváků

Trojky: 6-12

TH: 21/17-12/6

Doskoky: 33-29

Fauly 14-22

Body domácí: Brooks a Lipkins (7 asistencí) 24, Zuzák 13, Tawiah 12, Šoula a Fait 10, Canty 6

Body hosté: Tomanec a Křemen 19, Sinadovič 16, Mikulič 15, Simpson 11, Zachrla 8, Pumprla 2