10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Archivní

Hradozámecká a muzejní noc na dačickém zámku

Státní zámek Dačice

Tradiční Hradozámecká noc bude v Dačicích nocí zámeckomuzejní. Během nočních prohlídek bez průvodců bude totiž možné navštívit jak zámeckou expozici, tak i expozici Městského muzea a galerie Dačice, které sídlí v zámecké budově.

Prohlédněte si překrásné reprezentační i soukromé pokoje rodu Dalbergů, nejvýznamnějších majitelů zámku Dačice, a to vše bez časového omezení a navíc ve večerních hodinách! Jednotlivé místnosti si máte možnost projít sami. Na určených stanovištích po celém zámku se budou nacházet naši průvodci a další zaměstnanci, kteří Vám v případě zájmu odpoví na Vaše dotazy.

Zcela výjimečně je možné okusit i večerní atmosféru muzea a galerie a shlédnout promítání filmu na nádvoří. Čeká nás snímek Po stopách minulosti: Novobystřicko ve stínu války tvůrce Tomáše Adlera. Film spojuje vyprávění pamětníků s historickými fakty a archeologickým výzkumem Filosofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Film nahlíží na život v nedaleké Nové Bystřici v kontextu jejího odtržení od Československa v roce 1938.

sobota 26.8.
19:00 – 20:00 Prohlídky bez průvodců v muzeu i v zámecké expozici.

20:00 – 21:20 Promítání na nádvoří: Novobystřicko ve stínu války

21:20 – 23:00 Prohlídky bez průvodců v muzeu i v zámecké expozici.

Muzeum, zámek i promítání lze navštívit za jedno společné vstupné: plné 200 Kč, snížené pro mládež, seniory a ZTP 160 Kč, dětské 60 Kč, zdarma pro děti do šesti let a průvodce ZTP. Vstupenky budou k zakoupení na místě, na pokladně zámku. Rezervace nejsou potřeba.

 

neděle 27.8.
14:00 – 17:00 Do říše divů za zrcadlem (zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi)
Nedělní program se uskuteční v areálu zámeckého parku, muzea a knihovny.