Aktuálně

I. ročník Vajgarské saně – závody dračích lodí pod záštitou starosty města

vajgarska san - dračí lod

V sobotu 14.7.2018 pořádá spolek Vajgarská saň z.s. ve spolupráci s Českou asociací dračích lodí závody dračích lodí na rybníce Vajgar. Závody se budou konat v areálu plovárny u rybníka Vajgar v Denisově ulici, pár minut pěšky od centra Jindřichova Hradce. Akce se koná pod záštitou starosty města Jindřichův Hradec.

Po loňském úspěšném zkušebním nultém ročníku, kdy se na rybníce Vajgar prohánělo celkem 13 soutěžních posádek očekáváme v letošním ročníku ještě vyšší účast. V rámci závodu budou opět vyhlášeny tři kategorie – mix, dámská a junior do 18 let. Závodní posádka se skládá z 18 pádlujících a jednoho bubeníka. Přičemž v kategorii mix je povinnost mít v posádce minimálně 6 žen. Závodní trať bude zhruba kopírovat trať vleku na wakeboarding a bude měřit 200 m. Letos je v plánu zařazení ještě závodu na 1.000 m s obrátkou. Závod je otevřený veřejnosti a mohou se do něho hlásit posádky do všech třech kategorií. Je v plánu složení juniorské posádky do 18 let i z jednotlivých zájemců – ideálně se hlaste předem na email info@vajgarskasan.cz. V den závodu bude v případě volných míst možno tuto posádku ještě doplnit.

Zázemí pro účastníky závodu a diváky bude v areálu plovárny, kde bude po celý den zajištěno i občerstvení. Je zde možnost zapůjčit si různá šlapadla, lodičky, paddleboardy a vyzkoušet vlek pro vodní lyže a wakeboard.

Prezence posádek bude probíhat mezi 9:00 a 10:00, zahájení samotného závodu je pak naplánováno na 11:00. Skončení závodů a vyhlášení výsledků bude přibližně v 18:00. Kategorie juniorských posádek bude vyhlášena ihned po skončení jejich závodu.

Celý den bude zakončen živou hudbou k poslechu a tanci.

Pro všechny přihlášené posádky je od 9:00 do 11:00 možnost tréninkových jízd. Po předběžné domluvě je možno trénink uspořádat i v předcházejících dnech.

Dračí lodě s profesionálním kormidelníkem, pádla a plovací vesty zajišťuje pořadatel. K dispozici bude i záchranná služba na motorovém člunu.

Startovné pro celou posádku činí 5.000,- Kč (juniorské posádky mají start zdarma).

Podrobné informace na www.vajgarskasan.cz, na emailu info@vajgarskasan.cz nebo na telefonu 602 441 813 (předseda spolku Jaromír Semotán). Na uvedený email zasílejte i případné přihlášky do závodu.