17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Volby 2014

Inzerce: Kvalitní město pro občany Jindřichova Hradce (Volba pro město)

KVALITNÍ MĚSTO PRO OBČANY JINDŘICHOVA HRADCE
Koncepčně a s úctou k jeho historii


Karel Čapek, z povídky O malých poměrech , 1925: volba_1-plna_velikost

Komunální politika většinou rezignovaně odumírá na malé poměry. Lokální ctižádost přestává existovat, tak jako už neexistuje a neroste ivančický chřest. Regionalism čeká na své politiky: na lidi nadšené ideou, že Beroun musí být Berounem a Jindřichův Hradec Jindřichovým Hradcem, a ne nějakým bídným a jen dočasně snesitelným místem, ve kterém se trpí na malé poměry.


A jak Karel Čapek říká, chceme dosáhnout lokální ctižádosti. Nejsme přesvědčeni o tom, že lokální politiku a rozvoj města mají řídit stranické sekretariáty vládních stran.

Komunální volby jsou výběrovým řízením ke správě a směrování města, jsou o tom kdo bude prosazovat zájmy občanů a kdo bude připravovat ke konzultaci s občany to, co je zájem města.

VOLBA PRO MĚSTO je stabilním lokálním seskupením, působícím v komunální politice již od roku 2002. Jsme oproštěni od linie stranických sekretariátů parlamentních stran a nejsme zastánci názoru o  přímé volbě starosty. Naopak v tom vnímáme reálnou hrozbu degradace občanské samosprávy a prosazování zájmů lokálních oligarchů.

Město/obec je společná firma jeho občanů, kteří se podílí na rozvoji a správě své firmy stejně jako akcionář. Náš pohled na rozvoj města je o zavedení komunikace Rady s občany. S tímto záměrem jsme vstupovali do komunálních voleb již v roce 2006 s Poláčkovým „Vše pro firmu“.

Občan města, stejně jako akcionář rozhoduje o koncepci společnosti, jejím směru, strategii, vizi. Je na Vašem rozhodnutí kolik akcií – volebních hlasů odevzdáte tomuto názoru. Jenom s Vaší aktivní podporou lze vést komunikaci k vytváření podoby města, které máme všichni rádi a ve kterém chceme spokojeně žít. Šestka je tu pro vás.

Více informací: www.volbajh.cz/facebook

Nejnovější články

Jak na křížkování u komunálních voleb?

Miloslav L

Ptáme se lídrů #10: Husovy sady

Miloslav L

Inzerce: Volební desatero – druhá polovina (ČSSD)

Miloslav L