Aktuálně

Jak se stát Ferry pilotem aneb Přelet z Itálie a Finska do Jindřichova Hradce

Po dlouhé přestávce vynucené pandemií se opět rozbíhá nový cyklus přednášek a besed pořádaných Klubem historie letectví Jindřichův Hradec ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka a tentokrát i Aeroklubem Jindřichův Hradec. A hned první téma je skutečně netradiční. Víte, kdo jsou, jak žijí a pracují tzv. ferry piloti? Něco málo z jejich života se pokusí odhalit na konkrétních příkladech přeletu dvou sportovních letounů ze vzdálených míst v zahraničí Aleš Ferra (st.) a Filip Klíma. V kokpitu letounu Piper PA28 Cherokee společně prolétneme trasu 1400 km z italské Sicílie a posléze československého Zlínu Z-526 z finského Lahti po trase dlouhé dokonce 1800 km do Jindřichova Hradce. Vyprávění obou pilotů jindřichohradeckého Aeroklubu bude doplněno kolekcí zajímavých leteckých snímků.

Srdečně zveme co nejširší veřejnost.

Vstup je volný!

Jelikož se jedná o akci v uzavřených prostorách, tak budou nezbytné ochranné roušky/respirátory a případná další opatření vzhledem k aktuální epidemiologické situaci. V případě  povinných kontrolách Tečky (očkování proti covidu), očkovacího certifikátu, negativního testu ap., budou tyto kontroly prováděny členy KHL od 17,45 do 18,00 hodin před případným vstupem do konferenčního sálu. KHL děkuje za pochopení. 

Vladislav Burian, Filip Klíma

Foto: Filip Klíma a Aleš Ferra (st.) v kokpitu Zlínu Z-526 během přeletu z finského Lahti do Jindřichova Hradce. (Foto: F. Klíma)