7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Jedenáctý ročník Folklorního festivalu jihočeských souborů v Jindřichově Hradci

Sobotním odpolednem, 21. červencem 2018, se do Jindřichova Hradce po roce vrací Folklorní festival jihočeských souborů. Letošní ročník, v pořadí již jedenáctý, přivítá v Jindřichově Hradci Folklorní soubor Trnka z Vyškova, dětské folklorní soubory Klebetníček z Vyškova a Dřeváček z Jihlavy.

Jediným zástupcem jižních Čech bude tentokrát místní folklorní seskupení Krojová družina z Jarošova nad Nežárkou. Hlavními organizátory festivalu jsou Muzeum Jindřichohradecka a Jarošovská krojová družina, kteří festival připravují za finanční účasti Jihočeského kraje, Města Jindřichův Hradec, Obce Jarošov nad Nežárkou a firem Waldviertler Sparkasse, Fruko Schulz a Vlastimil Kostka z Jarošova nad Nežárkou. Mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas České Budějovice.

Jedenáctý ročník Folklorního festivalu jihočeských souborů v Jindřichově HradciNa programu festivalu jsou nejenom samotná taneční a pěvecká vystoupení, ale i další drobné akce, které se odehrají již před samotným festivalem na různých místech města. V první řadě bude možné v dopoledních hodinách potkat část Jarošovské krojové družiny v Panské ulici u informačního centra, kde proběhne zpěvem a tancem upoutávka k festivalu. Od půl jedné pak bude na Masarykově náměstí vystupovat Folklorní soubor Trnka z Vyškova. Ve 13.00 hodin při slavnostním zahájení festivalu na Masarykově náměstí u kulturního domu Střelnice pronesou své zdravice starosta Města Jindřichův Hradec Ing. Stanislav Mrvka a také starosta Obce Jarošov nad Nežárkou Bohumil Rod. Po zdravicích vyjde od Střelnice krojovaný průvod účastníků festivalu, který projde Panskou ulicí na náměstí Míru, kde bude krátká zastávka se zpěvy a tanci. Pak se průvod přesune do zahrad a dvorů Muzea Jindřichohradecka, kde po uvítání ředitelem muzea PhDr. Jaroslavem Pikalem budou od 14.00 do 18.00 hodin soubory tančit a zpívat. V případě nepříznivého počasí se festival koná v divadelním sále kulturního domu Střelnice. Po celou dobu festivalu bude pro návštěvníky zajištěno bohaté občerstvení.

Věříme, že i letošní ročník festivalu, stejně jako ty předešlé, potěší všechny zájemce mnoha lidovými písničkami a tanci i pestrými kroji a všichni si společně užijeme bohatý program národopisného festivalu, který bude jistě zpestřením letního prázdninového odpoledne. Vstupné na akci je dobrovolné.

Alexandra Zvonařová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L