0.5 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

JHMD podporují začleňování osob se zdravotním postižením

Jindřichohradecké místní dráhy rozšiřují svou spolupráci s organizacemi poskytujícími podporu a pomoc osobám se zdravotním postižením.

JHMD podporují začleňování osob se zdravotním postiženímJako jeden z nejvýznamnějších dopravců v regionu, který provozem historických parních vlaků podstatným způsobem rozvíjí jeho turistický potenciál, chtějí Jindřichohradecké místní dráhy napomáhat také k aktivnímu sociálnímu začleňování osob se zdravotním postižením.

Ke standardním životním situacím, do kterých se však lidé se zdravotním hendikepem běžně nedostávají, patří cestování prostředky hromadné dopravy. Proto JHMD nabídlo organizacím, které poskytují podporu a pomoc osobám se zdravotním postižením v Jihočeském kraji a Kraji Vysočina bezplatnou skupinovou jízdenku do parního vlaku. Nabídky využilo pět subjektů.

JHMD podporují začleňování osob se zdravotním postiženímV pátek 4. července 2015 se tak z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou a zpět svezlo historickým parním vlakem celkem 36 klientů Ústavu sociální péče v Lidmani, Domova Jeřabina v Těchobuzi, Domova Pístina a Výchovného ústavu Černovice. Po úspěšné akci a pozitivních ohlasech hodlá JHMD v pořádání jízd parních vlaků pro osoby se zdravotním postižením pokračovat alespoň jednou ročně.

Podpora JHMD pro osoby se zdravotním postižením má však již nyní více podob. Jednou z nich se stala spolupráce s chráněnou dílnou V růžovém sadu z Ořechova u Brna, která se svými výrobky, dřevěnými hračkami s drážní tématikou, podílela na nedávno otevřené expozici JHMD ve Výstavním domě Stará radnice na náměstí v Jindřichově Hradci. Sortiment této, ale i dalších chráněných dílen se postupně stává nedílnou součástí obchodního sortimentu, který si mohou naši cestující zakoupit v prodejních místech JHMD.

Nejnovější články

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L

NATURHOUSE | Odborníci na zdravé hubnutí

Miloslav L