7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Jihočeský kraj a Jindřichohradecké místní dráhy se dohodly

Ve středu 29. června 2016 uzavřeli hejtman Mgr. Jiří Zimola za Jihočeský kraj a Boris Čajánek za Jindřichohradecké místní dráhy Dodatek smlouvy o závazku veřejné služby na rok 2016

Jihočeský kraj a Jindřichohradecké místní dráhy se dohodlyPodpisem dodatku došlo k uzavření významné dohody, kterou se završila déle než rok trvající jednání. Jindřichohradeckým místním dráhám budou nyní navýšeny platby od Jihočeského kraje za dopravní výkony v závazku veřejné služby. V dohodě jsou zahrnuty i odpisy za modernizaci motorového vozu M 27, kterou si kraje u JHMD před lety objednaly.

Spolu s dodatkem schválilo zastupitelstvo Jihočeského kraje také možnost přímého zadání výkonů na úzkokolejce po roce 2019 a tím zajistilo dlouhodobou stabilitu společnosti.

Jindřichohradecké místní dráhy jsou pro svou technickou a historickou výjimečnost pátým nejnavštěvovanějším turistickým cílem Jihočeského kraje. V rámci Kraje Vysočina zaujímají dokonce v tomto žebříčku třetí místo. Podpisem dodatku se otevírá cesta dalšímu rozvoji turistického ruchu v širším regionu pomezí jižních Čech a Vysočiny.

Jindřichohradecké úzkokolejky

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L