3.3 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Prezentace a produkty

Jindřichohradecká lokálka bude přepravovat vozíčkáře a zrekonstruuje nástupiště

Do konce roku bude hotová kompletní rekonstrukce tří nástupišť a zahájení provozu jednoho nového nástupiště na trase Jindřichův Hradec – Obrataň, kterou provozuje společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD). Současně budou moci na všech stanicích do vozů JHMD nastupovat a vystupovat vozíčkáři, a to díky speciálním rampám Roll a Ramp, kterými budou nově vybavena vozidla JHMD. Objem investice dosáhne zhruba 11 milionů korun.

Jindřichohradecká lokálka bude přepravovat vozíčkáře a zrekonstruuje nástupištěRekonstrukce se týká nástupišť koncové stanice Obrataň, Obrataň zastávka, Žďár u Kamenice nad Lipou, zcela nová zastávka vznikne přímo v obci Střítež u Černovic.

Charakteristickými stavebními parametry pro tyto zastávky budou vystavěné zpevněné plochy nástupiště ve výšce 350 mm nad temenem kolejnice a délkou 36 metrů, nové osvětlení zastávky s novým přístřeškem.

Investice je spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury a z prostředků provozovatele dráhy JHMD.

„Zvyšování bezpečnosti nástupu a výstupu cestujících na zastávkách a zvyšování komfortu při cestování vlakem patří mezi hlavní cíle naší společnosti. V příštích letech počítáme samozřejmě s dalšími investicemi do infrastruktury,“ říká Jiří Pavel, výkonný ředitel společnosti.

Komfortní nastupování a vystupování z vozidel, budou zajišťovat unikátní rampy Roll a Ramp. Rampy byly zakoupeny na doporučení ROP Jihovýchod jako spolehlivé řešení nástupu imobilních cestujících do vozidel. Rampy budou pochopitelně moci využívat nejen vozíčkáři, ale i rodiny s dětskými kočárky nebo cyklisté. Konstrukce rampy umožňuje její lehkou manipulaci a skladnost. Rampa má vysokou statickou i dynamickou nosnost a je nastavitelná i do větších délek, takže zajistí komfort i na místech, která zatím nejsou vybavena zvýšeným nástupištěm či jiným bezpečným přístupem. Technické řešení rampy vychází z uvolněného patentu americké armády.

Jindřichohradecké úzkokolejky

Nejnovější články

Jitka SuperCleaner nově dezinfikuje ozónem interiér vozu nebo nemovitosti

Miloslav L

Velikonoce v Čajovně U Zámku

Miloslav L

Naturhouse již deset let pomáhá Jindřichohradečákům na cestě za štíhlejší postavou

Miloslav L