Aktuálně

Jindřichohradecké léto má pestrou nabídku

I letošní léto si užijete velké množství kulturních akcí. Těšit se můžete na Letní koncerty, Živý Hradec (trochu jinak), divadla nebo mimořádné prohlídky.

náměstí míru jindřichův hradec letní koncert
Letní koncerty na nám. Míru – Foto: Martin Kozák

Město Jindřichův Hradec zve na letní koncert a to ve středu 1. července od 19.00 hodin vystoupí v atriu Muzea fotografie a MOM vokální skupina X-TET. V případě velmi nepříznivého počasí se koncert přesouvá do kaple sv. Maří Magdaleny.

Civis novus vás zve na multižánrový festival v zahradě Živý Hradec. Poslední červnový víkend (26. a 27. června) uslyšíte Schodiště,Kalle, První hoře, a Nauzea orchestra27. července v 19.00 hodin vystoupí Luboš Pospíšil & SP a 28. července v 18.00 hodin Načeva – Zdivočelí koně a Martina von W. Na konci srpna pak proběhne třetí dvojkoncert na kterém vystoupí Čankišou, V3SKA, Elvis Maserati Zahrada, Sukulent Sound. Koncerty probíhají v zahradě Muzea fotografie a MOM.

V pátek 3. července zve Muzeum Jindřichohradecka na Noční komentovanou prohlídku kostela sv. Jana Křtitele. Další prohlídky jsou plánované na 10., 17. a 31. července.

Lístky budou pouze v předprodeji na pokladně Muzea ve Štítného ulici.

Divadelní spolek J. K. Tyla Kardašova Řečice vás zve na divadelní představení Naši furianti na III. Nádvoří Státního hradu a zámku 3. a 4. července vždy od 21.00 hodin.

Muzeum Jindřichohradecka vás zve 4. července od 20.00 hodin na sváteční koncert Trumpet Tune do kostela sv. Jana Křtitele.

Živý Hradec 2020 bude!7. července od 20.00 hodin se můžete zúčastnit Večerních toulek bájným Hradcem, které se konají i 8., 12., 13., 17. a 28. července. Toulky nabídnou netradiční, zajímavý, poučný i humorný pohled do historie města, kterou jste dosud neznali. Rezervace míst je nutná na vtbh.reenio.cz. Vstup z ulice Pod hradem do zámecké zahrady pod rondelem.

8. července od 19.00 hodin vystoupí na letním koncertu folkový písničkář Michal Braxatoris a jako hosté vystoupí Martin Čepelík a Andrea Mineva. V případě velmi nepříznivého počasí se koncert přesouvá do kaple sv. Maří Magdaleny.

Státní hrad a zámek vás zve 10. nebo 31. července od 19.00 nebo 20.40 nebo 22.30 hodin na divadelní představení DEFENESTRACE. Úspěšné a  hojně navštěvované představení, připomínající významnou a dramatickou událost II. pražskou defenestraci.

V Kostele sv. Jana Křtitele se uskuteční Koncert k poctě Zuzany Růžičkové a Viktora Kalabise 11. července od 18.00 hodin.

15. července od 20.00 hodin se uskuteční na III. nádvoří Státního hradu a zámku v J. Hradci koncert QUEENIE POD ŠIRÝM NEBEM 2020.

V pátek 17. července od 18.00 hodin se ve Výstavním domě Stará radnice budou konat Noční prohlídky. Jsou otevřeny stálé expozice z dějin městské samosprávy města Jindřichův Hradec a obřadní síň Jana Kotěry. Stálá expozice Jindřichohradeckých místních drah prošla přeměnou a návštěvníkům přináší nové informace o historii, ale i o současnosti společnosti. Návštěvníky dále určitě potěší vylepšený provoz na modelovém kolejišti, které patří k největším v Jihočeském kraji. V galerii výstavního domu je otevřena výstava NEJEN BROUČCI, ARCH. ZDEŇKA PODHŮRSKÉHO. Výstava představuje průřez tvorbou jednoho z našich největších výtvarníků a tvůrce legendárních večerníčků Broučci, Neználkovy příhody, Birlibán, Dobrodružství Čokoládového panáčka, Čmelák Aninka a jiných.

Páteční koncert JH Swing bandu se bude konat 24. července od 19.00 hodin na náměstí Míru.

Sobotní koncert skupiny NEREZ 25. července od 19.00 hodin na náměstí Míru potěší všechny návštěvníky koncertu.

26. července od 19.00 hodin vystoupí na náměstí Míru skupina Hašlerka. Kapela si s úctou i nadsázkou “přivlastňuje” jméno písničkáře, kabaretiéra, scénáristy, herce, režiséra, podnikatele, vlastence – člověka s nekompromisním národním postojem. Člověka, jehož celoživotní dílo je v mnohém z nás hluboce zapsáno. Bez ohledu na naši uspěchanou dobu si každý z nás určitě vybaví pár písní, o kterých ani netuší, že jsou z pera Karla Hašlera. Po starých zámeckých schodech, Strahováček, Čí je Praha? Naše!, Nad Prahou tančily hvězdičky a další.

Město Jindřichův Hradec pořádá komentované prohlídky Procházka Jindřichovým Hradcem 27. a 28. července vždy ve 14.00, 16.00 a 18.00 hodin.

Od pondělí 27. července do čtvrtka 30. července si na své přijdou filmoví fanoušci. V parku pod gymnáziem bude letní kino Kinematograf bratří Čadíků s velmi lákavou nabídkou filmů a to Hodinářův učeň, Na střeše, Afrikou na pionýru a Poslední aristokratka. Začátek vždy ve 21.30 hodin.

Dalším lákadlem na středeční letní koncert bude koncert s názvem Poezie s kytarou 29. července od 19.00 hodin v atriu Muzea fotografie a MOM. Hudebně poetický večer, v první části se představí Hudebně poetické duo Václav Fikrle (recitace) a Jan Paulík (kytara), kde uslyšíte ty nekrásnější české a zahraniční básně ve spojení poezie s kytarou. Též zazní kytarové sólové skladby. V druhé části večera vystoupí Petr Vondráček (zpívá a hraje v kapele Lokomotiva, s níž dříve vystupoval v pořadu Miloslava Šimka a Zuzany Bubílkové Politické harašení aneb S politiky stále netančíme).

Ve čtvrtek 30. července je nejen pro milovníky klasické hudby připraven velmi zajímavý koncert Miroslavy Časarové – zpěv, Elišky Brožkové Pospíšilové – klarinet a Daniela Wiesnera – klavír od 19.00 hodin v kapli sv. M. Magdaleny. V programu zazní Francis Poulenc, W. A. Mozart, Franz Schubert, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák ,Louis Spohr

V pátek 31. července od 19.00 hodin potěší návštěvníky koncert kapely Jindřichohradecký BIG BAND na náměstí Míru.

Ivana Bačáková