Aktuálně

Jindřichohradecké místní dráhy rozšiřují informační servis

Na nejvytíženějších nádražích JHMD mohou od začátku letošního dubna cestující nově využívat sedmi informačních kiosků. Kiosky poskytují cestujícím údaje jako obdobné informační terminály o příjezdech a odjezdech vlaků. Jejich nabídka je však rozšířena o další informace o širších spojeních, jízdních dokladech a dalších službách spojených s cestování na úzkokolejce.

Jindřichohradecké místní dráhy rozšiřují informační servisDíky napojení těchto sytě červených stojanů s velkou dotykovou obrazovkou na webové stránky provozovatele, se mohou zájemci dovědět o aktuální dění v JHMD, nebo o dalších službách společnosti. V základní verzi jsou dostupné informace také v němčině a angličtině.

Turisté jistě ocení zobrazení mapy okolí a také např. informace o aktuální volné kapacitě apartmánů v rekonstruovaných nádražních budovách. Mohou rovnou využít možnosti rezervace ubytování prostřednictvím těchto infokiosků.

Zprovoznění informačních kiosků je dalším krokem širšího projektu „Zvýšení bezpečnosti pohybu cestujících v prostorách dráhy, zejména osob zdravotně postižených a osob se sníženou schopností pohybu a orientace“, který osmi a půl miliony Kč podpořil Státní fond dopravní infrastruktury. Z těchto prostředků jsou uvedená nádraží od října 2014 vybavována tzv. informačním mobiliářem. Instalovány již byly historické repliky veřejných hodin a systém kamerového zabezpečení monitorujícího pohyb cestujících na nádraží. Ve vazbě na speciální software bude tento systém umožňovat vyhodnocování nebezpečných scén a chování veřejnosti (náhlý pád nebo zakázaný pohyb v kolejišti). Varovné informace, například o neoprávněném vstupu do kolejiště, budou přenášeny do dispečinku a v místě události hlášeny rozhlasem.

Podrobnosti o dalším rozšíření funkcí informačního mobiliáře přineseme v dalších zprávách. Cestující se mohou těšit na online rezervaci a nákup jízdních dokladů, zobrazení aktuální polohy vlaku a další v dopravě potřebné informace.

Kontakt pro další informace: media@jhmd.cz

Jindřichohradecké místní dráhy rozšiřují informační servis

Jindřichohradecké úzkokolejky