-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Jindřichohradecké místní dráhy rozšiřují informační servis

Na nejvytíženějších nádražích JHMD mohou od začátku letošního dubna cestující nově využívat sedmi informačních kiosků. Kiosky poskytují cestujícím údaje jako obdobné informační terminály o příjezdech a odjezdech vlaků. Jejich nabídka je však rozšířena o další informace o širších spojeních, jízdních dokladech a dalších službách spojených s cestování na úzkokolejce.

Jindřichohradecké místní dráhy rozšiřují informační servisDíky napojení těchto sytě červených stojanů s velkou dotykovou obrazovkou na webové stránky provozovatele, se mohou zájemci dovědět o aktuální dění v JHMD, nebo o dalších službách společnosti. V základní verzi jsou dostupné informace také v němčině a angličtině.

Turisté jistě ocení zobrazení mapy okolí a také např. informace o aktuální volné kapacitě apartmánů v rekonstruovaných nádražních budovách. Mohou rovnou využít možnosti rezervace ubytování prostřednictvím těchto infokiosků.

Zprovoznění informačních kiosků je dalším krokem širšího projektu „Zvýšení bezpečnosti pohybu cestujících v prostorách dráhy, zejména osob zdravotně postižených a osob se sníženou schopností pohybu a orientace“, který osmi a půl miliony Kč podpořil Státní fond dopravní infrastruktury. Z těchto prostředků jsou uvedená nádraží od října 2014 vybavována tzv. informačním mobiliářem. Instalovány již byly historické repliky veřejných hodin a systém kamerového zabezpečení monitorujícího pohyb cestujících na nádraží. Ve vazbě na speciální software bude tento systém umožňovat vyhodnocování nebezpečných scén a chování veřejnosti (náhlý pád nebo zakázaný pohyb v kolejišti). Varovné informace, například o neoprávněném vstupu do kolejiště, budou přenášeny do dispečinku a v místě události hlášeny rozhlasem.

Podrobnosti o dalším rozšíření funkcí informačního mobiliáře přineseme v dalších zprávách. Cestující se mohou těšit na online rezervaci a nákup jízdních dokladů, zobrazení aktuální polohy vlaku a další v dopravě potřebné informace.

Kontakt pro další informace: media@jhmd.cz

Jindřichohradecké místní dráhy rozšiřují informační servis

Jindřichohradecké úzkokolejky

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L