-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Jindřichohradecké místní dráhy vstoupily do Místní akční skupiny Česká Kanada

Podpisem smlouvy o partnerství s MAS Česká Kanada, o. p. s, uzavřené ve čtvrtek 8. ledna 2015, stvrdily JHMD svůj dlouhodobý zájem aktivně přispívat k obnově a rozvoji kulturního a technického dědictví venkovského regionu České Kanady a své aktivity koordinovat s ostatními členy této pracovní a iniciativní skupiny.

Jindřichohradecké úzkokolejkyMístní akční skupina Česká Kanada o. p. s. byla založena dne 19. 7. 2012 v Jindřichově Hradci 16 zakládajícími členy. Po dvou letech své existence již sdružovala celkem 30 organizací: 2 mikroregiony (Jindřichohradecko a Dačicko), 4 samostatné obce, 1 vysokou školu a 1 střední učiliště, 4 neziskové organizace a 18 podnikatelských subjektů.

Území, o které MAS Česká Kanada pečuje, zaujímá rozlohu více jak 881 km2 a je domovem pro téměř 52 000 obyvatel.

JHMD zajišťují v regionu základní dopravní obslužnost a přispívají k rozvoji turistického ruchu a dalších kulturních aktivit provozováním drážní dopravy, nabídkou ubytovacích kapacit a další obchodní činností. Aktivity se soustředí nejenom na bystřické trati, která tvoří pomyslnou osu regionu Česká Kanada ale i na severní větvi úzkokolejky do Obrataně.

Jindřichohradecké místní dráhy

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L