-6.3 C
Jindřichův Hradec
30.11. 2023
Archivní

Soukromý: Jindřichohradecký Big Band a Tomáš Savka | Letní koncert

  • 5. 8. 2022 (pátek) od 17:00,
  • Jindřichův Hradec – nám. Míru,

Městská kultura Jindřichův Hradec Vás zve na letní koncert na nám. Míru. dne 5. 8. 2022 od 17:00 .

Orchestr si na svůj letní koncert na jindřichohradeckém náměstí Míru pozval zpěváka Tomáše Savku, se kterým spolupracuje již několik let. Tomáš Savka je muzikálový a sólový zpěvák, v minulosti spolupracoval např. s Big bandem Felixe Slováčka, v současnosti je mimo jiné sólistou Hudby hradní stráže a Policie ČR.

Jindřichohradecký Big Band a jeho současné seskupení muzikantů zajímajících se o swingovou, jazzovou a taneční hudbu navázalo na původní hradeckou kapelu, která se jmenovala Retro Band. Tato kapela hrála v menším obsazení do roku 2014.

V roce 2015 se vedení ujal Zdeněk Zadražil z Jindřichova Hradce, který je klarinetistou, saxofonistou a ředitelem ZUŠ Žirovnice. Kapela hned začala hrát ve velkém, bigbandovém obsazení. Tak vznikl Jindřichohradecký Big Band – JHBB, který hraje v následujícím složení: pět saxofonů, čtyři pozouny, čtyři trumpety, kytara, klavír, basová kytara a bicí nástroje. Kapela má svoje stálé sólisty: dvě zpěvačky a jednoho zpěváka. Tímto krokem si otevřela možnost hrát široký a pestrý repertoár, který je však náročný na kvalitu a muzikantské schopnosti hráčů.

Jednotliví hráči pocházejí vesměs z Jindřichova Hradce a okolí, což je velmi povzbuzující skutečnost. Pravidelným a systematickým zkoušením, jakož i cvičením samotných hráčů se JHBB vypracoval do pozice, kdy je schopen kromě svých koncertů doprovázet i řadů našich špičkových interpretů, jako např. swingového zpěváka Jana Smigmatora či muzikálového zpěváka Václava Noida Bártu. JHBB opakovaně doprovází na koncertech Tomáše Savku, Jitku Zelenkovou, Dashu a připravuje se na spolupráci s dalšími renomovanými umělci.

Vstupné volné