Aktuálně

Jindřichohradecký půlmaraton 2022

  • 25. 6. 2022 (sobota) od 17:00 hod. Start rodinného běhu bude v 16:00. 
  • Jindřichův Hradec;

Jindřichohradecký půlmaraton není městský běh, ale začíná a končí v nádherném jihočeském městě Jindřichův Hradec. Trasa závodu se klikatí krásnou jihočeskou krajinou.

Nejde o klasický městský běh, trať pouze začíná a končí v Jindřichově Hradci a běžci tak mají na trati možnost vyzkoušet krosové úseky i části vedoucí po zpevněné cestě. O různorodost terénu tedy není nouze. Sportovní zážitek pak doplňuje krásná krajina Jižních Čech a perfektní zázemí závodu.

Šestý ročník Jindřichohradeckého půlmaratonu je určen pro širokou veřejnost, profesionální i amatérské sportovce. Kromě několika úseků, se jedná o běh převážně silničního charakteru s převýšením necelých 300m. Jindřichohradecký půlmaraton není městský běh a profil trati je relativně vlnitý.

Certifikovaná trať má délku 21,0975 km. Ti kdo si nevěří na zdolání celé trati, mohou spojit síly ve dvoučlenné štafetě. Pro účastníky napříč generacemi je připravený městský rodinný běh (procházka) v délce cca 2,2km podél břehů řeky Nežárky.

Popis tratí je uveden zde.

Trať vede po místních veřejných komunikacích, chodnících a turistických cestách. Závodníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu. Na všech důležitých křižovatkách bude přítomen pořadatel, který bude případnou dopravu korigovat.

Jednotlivci – registrace zde

V ceně je 4x občerstvení po trase, občerstvení u startu/cíle, startovní číslo se jménem, cílová medaile a lahev vína. Výdej startovních balíčků bude probíhat v prostoru startu/cíle v den závodu 25.6. 2022 v čase 10:00 – 16:00.

Štafety – registrace zde

V ceně je 4x občerstvení po trase, občerstvení u startu/cíle, startovní číslo se jménem štafety, cílové medaile a lahev vína pro oba členy. Výdej startovních balíčků bude probíhat v prostoru startu/cíle v den závodu 25.6. 2022 v čase 10:00 – 16:00.

Rodinný běh – registrace zde

Letos nově bude probíhat registrace i na rodinný běh. Stačí se zaregistrovat předem a balíček vyzvednout v den závodu. V ceně je občerstvení u startu/cíle, startovní číslo se jménem, cílová medaile a drobné dárky. Výdej startovních balíčků bude probíhat v prostoru startu/cíle v den závodu 25.6. 2022 v čase 10:00 – 15:30.