17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Jindřichohradecký půlmaratón je během pro každého

Města, městečka, vísky všade možně pořádají masové běhy už řadu let, jenom v Jindřichově Hradci se v tomto směru nic nedělo. Až letos se nalezli odvážlivci, kteří se rozhodli uspořádat tento organizačně náročný druh závodu a dali mu název „JINDŘICHOHRADECKÝ PŮLMARATÓN 2016“. Premiérový ročník se bude konat v sobotu 25. června.

Nejen půlmaratón

Pokud si netrénovaný člověk představí, že by měl absolvovat jen tak zčistajasna jednadvacetikilometrovou trať, pak se pravděpodobně vzdá předem, protože by nejspíše nestihnul dokončit své snažení v časovém tříhodinovém limitu. Avšak i pro nepravidelné běžce či úplné nesportovce je půlmaratón určen. Neuskuteční se totiž pouze hlavní klání na distanci 21 km, nýbrž doprovodné akce přímo v cílovém místě a rovněž v jindřichohradeckých ulicích. Doma by tedy o poslední červnové sobotě neměl nikdo zůstávat, ale být takříkajíc u toho.

Jindřichohradecký půlmaratón je během pro každého

Hlavní běh + štafeta

Startovním a cílovým prostorem jsou Mertovy sady v městském lesoparku pod Gymnáziem V. Nováka. Tam v 15:00 hodin zazní výstřel, který třísethlavou masu závodníků a závodnic vyšle na trasu J. Hradec – Polívky – Děbolín – Rýdův vrch – sv. Barbora – Ratiboř – Roseč – Buk – Frankův Dvůr – J. Hradec. Většina se vydá na celých 21 tisíc metrů, ovšem mnozí si dají pouze 10,5 kilometru, protože si trať rozdělí s partnerem ve dvoučlenné štafetě, přičemž předávka je v Ratiboři, kde se trasa půlí. Hodnocena budou pořadí v 11 věkových kategoriích.

Rodinný běh

Ostatní mají možnost běžet či svižně jít 2,2 km zákoutími Jindřichova Hradce v nenáročném „Rodinném běhu“. Ten zvládne absolvovat každý, i když třeba pro vozíčkáře to bude řádný adrenalin. Ovšem rodiče s ratolestmi v kočárcích i bez problém mít nebudou; klidně se mohou zúčastnit i čtyřnozí kamarádi.

Celý program pod gymplem

Nad I. ročníkem „Jindřichohradeckého půlmaratónu 2016“ převzal záštitu starosta Města J. Hradec Ing. Stanislav Mrvka. Celý závodní program i s ceremoniálem a společenským večer proběhne v Mertových sadech, které se pomalu stávají středobodem mnohého kulturního a sportovního dění ve městě. Zajímavostí je, že se do hlavního běhu přihlásila a startovné uhradila i Perchta z Rožmberka, letos slavící již 587. narozeniny. Pořadatelé jsou nesmírně rádi, že Bílá paní bude nad akcí bdít svou ochrannou rukou, proto obdržela čestné startovní číslo 000.

JH 1/2maratón – sobota 25. června – program:

  • 8:00 – 14:00 – Prezence a výdej startovních čísel
  • 14:00 – Ukončení prezence
  • 15:00 Start hlavního běhu (21 km)
  • 15:00 Start štafet (2×10,5 km)
  • 15:30 Start Rodinného běhu (2200 m)
  • 18:00 Ukončení závodu – konec časového limitu
  • 18:30 Slavnostní vyhlášení výsledků
  • 19:00 – …Večerní program (hudba, tanec, jídlo)

Roman Pišný více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Foto: Jana Kulovaná

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L