Aktuálně

Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě

Nezáviděníhodná série porážek basketbalistů BK Lions J. Hradec pokračovala i v předehrávce 31. kola Kooperativa NBL, v níž doma podlehli NH Ostrava desetibodovým rozdílem. Po šesté prohře v řadě patří Lvům stále předposlední místo v tabulce. V neděli 21. února od 17 hodin se v Ústí nad Labem střetnou s tamní Slunetou, jež je pouze o příčku před nimi.

Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řaděBK Lions J. Hradec – NH Ostrava 74:84 (20:22, 34:43, 52:67). Sestavy a body: Lamar 26, Zuzák 14, Kaša 10, Šoula 8, Stegbauer 6, Fait 4, White 2, Vošlajer 2, P. Novák 2, J. Novák, Šebek, Hanuš – Igrutinovič 26, Číž 17, Oluič 15, P. Bohačík 12, Kerr 9, Bratčenkov 3, Klímek 2. Šestky: 9/9:32/22. Trojky: 5/22:4/24. Fauly: 32:17. 5OCH: 2:1 (34. Vošlajer, 37. Zuzák – 32. Bratčenkov). Rozhodčí: Vyklický – Baloun – Nejezchleb, 720 diváků.

Z výčtu změn v kádru BK Lions se dá usuzovat, že klub už myslí na příští sezónu, protože přivedl Jakuba Kašu z Trutnova, jenž působil v KNBL v dresu Děčína a ukončil angažmá cizincům Joshi Noffletovi a Devareauxi Manleyovi. Přičteme-li k tomu dlouhodobou absenci Adriana Melskiho a zdravotní šrámy dalších hráčů, pak to vypadá, že úspěchem Lvů v tomto ročníku bude udržení předposlední příčky.

Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řaděDomácí souboj s Ostravou ukázal, že i na tuto metu bude těžké dosáhnout. Lvi totiž zapomněli na to, že basketbal je týmový sport. V první čtvrtině ještě velmi solidně bránili, i když návratem do defenzívy příliš nenadchli. Avšak hosté měli problémy se zakončením, takže stav byl stále vyrovnaný. Pro Lvy je škoda, že nezužitkovali mnoho velmi dobrých příležitostí poté, co ubránili ostravský útok. V prvním poločasu nedokázalo žádné mužstvo dlouho nijak výrazně bodově odskočit, teprve v posledních pěti minutách druhé periody se začal projevovat fakt, že se do problémů s počtem faulů dostalo několik domácích hráčů, především však výborný Stanislav Zuzák a také druhý pivotman Tomáš Vošlajer. V té době musela na palubovku nižší domácí sestava, jíž se nejenže nedařilo pod vlastním košem doskočit míč, ale v útoku si nepřihrála, neboť Stephon Lamar bez podpory vysokých hráčů neustále bezhlavě vše řešil individuálními nájezdy do připravené obrany. Ztráta 9 bodů po 20 minutách byla pro J. Hradec ještě docela lichotivá.

Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řaděPo obrátce se jen chvíli Lions pokusili o týmový basketbal, jenže snahu zastavilo Vošlajerovo střídání po dalším jeho faulu. Následně se domácí celek vrátil k individualistickému projevu, se kterým se nedalo proti kompaktní NH Ostrava uspět. Hosté si neustále drželi náskok v rozmezí deseti až patnácti bodů. Všemu velelo duo Adam Číž – Luka Igrutinovič, oba určovali tempo hry a především druhý uvedený dával hostům klid svými koši ze hry a rovněž neomylným proměňováním šestek. Ostrava točila po celé utkání pouze 6 hráčů, s výjimkou devatenáctiletého Davida Klímka, jenž odehrál 140 sekund, přesto vydržela se silami a prakticky i bez osobních chyb až do vítězného závěru.

Marek Stuchlý (Ostrava – trenér): „Věděli jsme, že nás nečeká snadné utkání, ale na začátku naše hra byla laxní. Dovolili jsme domácímu týmu snadno skórovat. Impuls naší hře dal až příchod Igrutinoviče, on byl pak alfou a omegou zápasu.“

Karel Forejt (J. Hradec – trenér): „Ve chvílích, kdy si Ostrava budovala náskok, nám na hřišti chyběli hráči, kteří by byli důrazní pod koši. Hosté mají třiadvacet útočných doskoků, to je neskutečné číslo. V útoku nám chyběla aktivita, měli jsme jít do koše tvrději.“

Roman Pišnývíce sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Foto: Lukáš Šamal

  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě
  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě
  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě
  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě
  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě
  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě
  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě
  • Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli pošesté v řadě