Nymburk byl nad síly BK Lions

Dle předpokladů si Nymburk došel k jasné výhře, neodehráli jsme však špatný zápas.

Po čtvrtinách: (33:18,58:32,81:50)
basketbalNymburk začal zápas dle očekávání velkým tlakem na obou stranách palubovky. V útoku hrál velmi rychle, v obraně nám nenabídl žádné jednoduché koše a každá střela našich kluků byla pod tlakem obránce. Po 4 minutách jsme prohrávali 2:10 a náš trenér reagoval timeoutem. Až poté jsme zpřesnili mířidla a po bodech Zuzáka a Brookse jsme snížili. Nymburk však hrál dále svou hru, v této fázi hry nás zlobil především Benda a za chvíli byl náskok dvouciferný. Náš soupeř střílel s vysokou úspěšností a po 10 minutách byl tam kde chtěl – ve velkém náskoku.

Ani druhé hrací dějství nepřineslo změnu. Trenér Gingzburg držel velkou rotaci hráčů, náš trenér naopak dával šanci mladíkům Dlugošovi, Stegbauerovi i Faitovi. Náš útok však začal vypadat lépe a v této fázi hry jsme s Nymburkem relativně drželi krok.

Z našeho pohledu byla nejlepší třetí čtvrtina. Obrana relativně fungovala, Nymburk již neměl tolik volných střel, v útoku jsme naopak předvedli několik hezkých akcí a díky zlepšení úspěšnosti jsme tuto kvartu prohráli o 5 bodů.

Poslední čtvrtina byla již pouze ve znamení toho, zda domácí pokoří stovku. Nymburk i nadále hrál ve vysokém tempu, na naší straně hráli především mladší hráči a nakonec byla trojciferná hranice pokořena.

Zápas dopadl podle předpokladů, bylo zde několik pozitiv – nikdo letos nedal Nymburku více bodů než náš tým. Velmi dobrý výkon předvedl Dalibor Fait s 16 body a 6 doskoky, výrazné minuty odehráli Dlugoš a Stegbauer. Vyhráli jsme i na doskoku, přidali slušných 16 asistencí a ztratili pouhých 14 míčů. Takový Prostějov jich ztratil hned 32.

Jdeme dále, povinné zápasy s Nymburkem máme za sebou, nelze očekávat, že některý z týmů dopadne s téměř jistým mistrem lépe. Nás zajímají jiné zápasy, které brzy přijdou.

Radim Valcha – BK Lions

STATISTIKA ZÁPASU:

Střelci domácí: Meier 21, Hruban 16, Benda a Svoboda 12, Peterka a Allen 9, Sant-Roos a Kříž 8, Simpson 7, Pumprla 3, Welsch 1
Střelci hosté: Lipkins 19, Fait 16, Zuzák 13, Šoula 6, Šustek 5, Stegbauer, Canty a Tawiah 4, Brooks 2