9.7 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Jindřichův Hradec oslavil 20 let s Neckargemündem

O uplynulém víkendu se v našem městě uskutečnily oslavy k 20 letům partnerské spolupráce měst Jindřichův Hradec a Neckargemünd. 

Jindřichův Hradec oslavil 20 let s NeckargemündemVe středu 1. června přijeli do Jindřichova Hradce studenti a profesoři z partnerského gymnázia, ve čtvrtek 2. června vpodvečer dorazila do města občanská cesta. Všechny společně pak přivítal v kapli sv. Maří Magdaleny místostarosta města Bohumil Komínek. V pátek město uvítalo oficiální delegaci v čele se starostou města Horstem Althoffem. V sobotu dopoledne proběhla v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií vernisáž fotografií Dr. Helmuta Slogsnata věnovaná Neckargemündu, odpoledne téhož dne se v Rytířském sále konal slavnostní akt, kde byli za partnerskou spolupráci čtyři německé osobnosti a čtyři české. Za německou stranu ocenění převzali Lothar Eisenhauer, Winfried  Schimpf, Karl-Albert Schubert, Oskar Schuster a za českou stranu Stanislav Beran, Václav Königsmark, Karel Matoušek a Miloslav Vokáč. V rámci slavnostní akce vystoupila skupina Trumpet Tune Brass, Pěvecký sbor Smetana a německý Brucner-Chor. Oba pěvecké sbory na závěr společně zazpívaly hymnu Evropské unie – Ódu na radost.

Jindřichův Hradec oslavil 20 let s NeckargemündemV neděli se v Muzeu fotografie a MOM uskutečnila vernisáž kreseb žáků a studentů obou měst, které na daná témata vytvořili při hodinách výtvarné výchovy. Oslavy vyvrcholily v neděli dopoledne společným koncertem Základních uměleckých škol obou měst a Bruckner-Choru – pěveckého sboru z Neckargemündu v sále Kulturního domu Střelnice.

Kulturní nabídku našim hostům bezpochyby zpříjemnily i v té době probíhající Dny města a další bohatý program, který byl pro ně přichystán, včetně prohlídek zámku, muzeí, Domu gobelínů, města atd.

V rámci těchto oslav nás navštívily také delegace z  rakouského Zwettlu, maďarského Sárospataku a slovenské Dunajské Stredy. Všichni zástupci měst se zapojili do připraveného programu a účastnili se slavnostního setkání spojeného s oceněním osobností v Rytířském sále.

Pro uskutečnění těchto slavností získalo město příspěvek  z Česko – německého fondu budoucnosti.

Text a foto: Archiv Města Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L