9.5 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Jindřichův Hradec slaví 20. výročí partnerství s německým Neckargemündem

Na začátku června proběhnou v našem městě oslavy 20 let partnerské spolupráce měst Jindřichův Hradec a Neckargemünd v Baden – Württembersku. Slavnostní podpis partnerské smlouvy proběhl v květnu roku 1996 v Neckargemündu a v září pak v Jindřichově Hradci. 

Jindřichův Hradec slaví 20. výročí partnerství s německým NeckargemündemMěsto Neckargemünd leží v malebném údolí řeky Neckaru a se svou první písemnou zmínkou z roku 988 patří k městům velmi starobylým. Žije v něm necelých 15 000 obyvatel a je vyhledávaným turistickým cílem – v neposlední řadě i díky hradní pevnosti Dilsbergu, která je součástí města.

Dvacetileté přátelství obou měst provázela a provází celá řada společných akcí a zážitků. Tradicí se již staly výměnné pobyty studentů a profesorů gymnázií obou měst, malí i velcí umělci se navzájem inspirují díky spolupráci Základních uměleckých škol. Jednoduše řečeno –  města Jindřichův Hradec i Neckargemünd se během dvou dekád partnerství vzájemně obohatila čilou spoluprací v rozličných oblastech a na rozličných úrovních. Velmi cenná jsou osobní přátelství, která toto partnerství umožnilo, dalo jim šanci vzniknout.

Jindřichův Hradec slaví 20. výročí partnerství s německým NeckargemündemV měsíci červnu Jindřichův Hradec oslaví jubileum partnerství v týdnu od 1. 6 – 7. 6. Ve středu 1. června opět přivítá studenty a profesory z partnerského gymnázia, ve čtvrtek vpodvečer dorazí do města občanská cesta, která bude v 19.00 hodin slavnostně přijata starostou města Stanislavem Mrvkou v kapli sv. Maří Magdaleny. V pátek město uvítá oficiální delegaci, v sobotu dopoledne proběhne v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v 10.00 hodin vernisáž fotografií Dr. H. Slogsnata věnovaná Neckargemündu, odpoledne téhož dne v 16.00 hodin se v Rytířském sále bude konat slavnostní akt, kde budou oceněni zakladatelé partnerství z obou měst. V neděli v 9.30 hodin, rovněž v MF a MOM, proběhne vernisáž kreseb žáků a studentů obou měst, které na daná témata vytvořili při hodinách výtvarné výchovy. Oslavy vyvrcholí v neděli dopoledne v 10.00 hodin společným koncertem Základních uměleckých škol obou měst a Brucknerchóru – pěveckého sboru z Neckargemündu. Pro uskutečnění těchto slavností získalo město příspěvek  z Česko – německého fondu budoucnosti.

Jindřichův Hradec slaví 20. výročí partnerství s německým NeckargemündemKulturní nabídku našim hostům bezpochyby zpříjemní i v té době probíhající Dny města, i jinak je však pro ně přichystán bohatý program, včetně prohlídek zámku, muzeí, Domu gobelínů, města atd. Věříme, že oslavám partnerství bude také nakloněna prozřetelnost, aby si hosté z Neckargemündu mohli naše město užít za slunečného počasí, a tedy v jasných barvách a plné kráse.

Zdroj: Město J. Hradec

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L