Jitka Zelenková & Jindřichohradecký BigBand

  • 20. 9. 2020 (neděle) od 19:00;
  • Dačice – KD Beseda;

Jindřichohradecký Big Band vznikal na základech velkého Big Bandu , RetroBandu a dalších formací.

„Big Band Jindřichův Hradec hraje v klasickém Big Bandovém složení, tedy 17 hráčů a sólisté. Náš repertoár je složený ze swingových a popových skladeb. Orchestr měl možnost doprovázet řadu známých zpěváků a zpěvaček, například Tomáše Savku, Jana Smigmatora nebo Dashu.“

V Dačicích doprovodí legendu české muziky Jitku Zelenkovou.

Jitka Zelenková

Zpěvačka spojila s hudbou svůj profesní i osobní život. Jejími partnery byli např. Felix Slováček nebo Ladislav Štaidl.

Tónům a melodiím naslouchala Jitka Zelenková již od útlého mládí. K hudbě ji vedli zejména rodiče, matka byla zpěvačka a otec dirigent. První větší úspěch přišel v sedmnácti letech, kdy vyhrála celostátní hudební soutěž Talent 67. Ještě před maturitou začala hostovat v pražských divadlech Rokoko a Apollo. Spolupracovala také s orchestry Karla Vlacha nebo Gustava Broma. Od roku 1973 zpívala s králem českého popu Karlem Gottem ve skupině Ladislava Štaidla, jenž byl jedenáct let jejím partnerem.
Sólovou dráhu rozjela Jitka Zelenková v osmdesátých letech. Od té doby vydala na dvě desítky alb, která obsahovala písně jako Ty mi smíš i lhát, Kdybys byl sám nebo Bez lásky láska není. Mimo jiné si také zahrála v hudební komedii Bylo čtvrt a bude půl, v psychologické Radosti až do rána či v seriálu Bylo nás šest.

V roce 2020 slaví Jitka Zelenková významné životní jubileum a mi ji velmi rádi přivítáme v Dačicích.